Novo Nordisk dokonuje zmian w Polsce i Szwajcarii

biznes ludzie spotkanie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Magdalena Paradzińska i Katarzyna Kacperska to dwie ambitne Polki, które zmierzą się z nowymi wyzwaniami zawodowymi. Obie od lat związane z Novo Nordisk, pną się po schodkach kariery ciągle do góry. Paradzińska zastąpi Katarzynę Kacperską na stanowisku Dyrektor Generalnej Novo Nordisk w Polsce. Kacperska natomiast odnajdzie się w nowej roli w Zurychu.

Magdalena Paradzińska i jej niesztampowe doświadczenie

Magdalena Paradzińska związana jest z Novo Nordisk od 19 lat. W tym czasie pracowała w wielu ważnych dla firmy obszarach. Początkowo zajmowała się projektami Marketing & Sales Effectiveness w Azji i Afryce Północnej. W 2004 r. objęła stanowisko Dyrektora Marketingu w oddziale Novo Nordisk Algieria. Następnie, w 2007 r. przeniosła się do Warszawy, gdzie odpowiadała za opracowanie strategii marketingowych Novo Nordisk w obszarze diabetologii w całym regionie Europy Wschodniej.

Od 2014 r. była Dyrektorem Market Access & Public Affairs w Europie Wschodniej, pracując nad poprawą dostępu pacjentów do innowacyjnych terapii w obszarach cukrzycy i hemofilii. Od kwietnia 2020 r. Paradzińska pełniła obowiązki Starszego Dyrektora Działu Otyłości w Polsce, gdzie zbudowała Dział Otyłości i wraz z Zespołem opracowała długoterminową strategię rozwoju i zaangażowania Novo Nordisk w obszar otyłości w Polsce.

Katarzyna Kacperska w nowej roli

Przypomnijmy, że wcześniej, od połowy maja 2018 r. funkcję dyrektora generalnego Novo Nordisk Pharma pełniła Katarzyna Kacperska. Przed objęciem tego stanowiska Polka pracowała na różnych stanowiskach menedżerskich w oddziałach firmy w Polsce, Danii i USA. Ogółem, związana jest ona z firmą od 1997 r. Teraz przed nią czekają również nowe wyzwania zawodowe w Novo Nordisk.

Od 1 lipca 2021 r. Katarzyna Kacperska przeniesie się bowiem do Zurychu w Szwajcarii. Tam na stanowisku Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations zajmie się strategią i działaniami komercyjnymi Novo Nordisk w regionie obejmującym wszystkie kraje świata oprócz Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednocześnie podkreślono, że wchodzi do globalnego grona kierowniczego Management Board Novo Nordisk.

Warto zaznaczyć, że Katarzyna Kacperska w 2020 r. zdobyła prestiżową nagrodę Menedżera Roku Novo Nordisk za realizację działań, które wpłynęły na poprawę opieki nad pacjentami w Polsce, w tym również za wprowadzenie wraz z zespołem sześciu innowacyjnych produktów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *