Nowy Minister Zdrowia powołany

adam niedzielski minister zdrowia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dotychczasowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) został mianowany na nowego Ministra Zdrowia. Został nim Adam Niedzielski. Wczoraj decyzję podał do publicznej wiadomości premier Mateusz Morawiecki.

W NFZ od 2018 r.

Niedzielski od ponad dwóch lat był związany z NFZ. Od stycznia do lipca 2018 należał do Rady NFZ – został tam powołany na wniosek Ministra Finansów. Następnie był zastępcą prezesa NFZ ds. operacyjnych, a rok później został pełniącym obowiązki prezesa NFZ po dymisji Andrzeja Jacyny. W październiku 2019 r. Minister Zdrowia mianował go na szefa funduszu. Więcej pisaliśmy na ten temat tutaj.

Niedzielski na stanowisku Ministra Zdrowia zastąpi Łukasza Szumowskiego, który podał się do dymisji we wtorek.

Ministerstwo Zdrowia zaskoczone? Rezygnacja Szumowskiego i nie tylko

Łukasz Szumowski poinformował, że opuszcza swoje stanowisko w Ministerstwie Zdrowia, ale nadal planuje pełnić funkcje poselskie. Były Minister Zdrowia wraca też do swojego wyuczonego zawodu – będzie szefem kliniki, gdzie będzie pracować jako lekarz po czteroletniej przerwie. Decyzja o dymisji mogła zaskoczyć rządzących.

Dzień przed rezygnacją Ministra Zdrowia, decyzję o odejściu z resortu zdrowia ogłosił również wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Jak podał, w Ministerstwie Zdrowia spędził ponad dwa i pół roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *