Romaniszyn nową dyrektor generalną w Stada

Romaniszyn Paulina Stada

Ten post dostępny jest także w języku: English

Paulina Romaniszyn została powołana na stanowisko Country Head and General Manager w polskim oddziale firmy Stada. Nowa szefowa wykorzysta wcześniej zdobyte doświadczenie i zajmie się realizacją przyjętej strategii rozwoju.

Doświadczenie Romaniszyn w firmach farmaceutycznych

Nowym szefem polskiego oddziału Stada została Paulina Romaniszyn. Na stanowisku Country Head and General Manager w Stada zajmie się nadzorem nad szeroką gamą produktów w wielu kategoriach terapeutycznych. Obejmują one zarówno leki biopodobne, leki na receptę, jak również produkty OTC i suplementy diety. Nowa szefowa ma wykorzystać szerokie doświadczenie w branży szpitalnej i przetargowej, w tym w zakresie leków biopodobnych, takich jak filgrastim i pegfilgrastim, a także w segmentach sprzedaży detalicznej leków generycznych i OTC.

Romaniszyn posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w firmach farmaceutycznych. Przed przejściem do Stada, Paulina Romaniszyn zajmowała podobne stanowisko w firmie Accord Healthcare, gdzie odpowiadała za rozwój na stanowisku country managera. Ma udokumentowane doświadczenie w budowaniu strategii marketingowych i sprzedażowych, w tym we wdrożeniach i prowadzeniu wielofunkcyjnych zespołów.

Rozwój Stada – ostatnie przejęcia i ambicje na przyszłość

W ciągu ostatniego roku, Stada znacząco wzmocniła swoją pozycję na rynku farmaceutycznym, zwłaszcza w segmencie leków OTC. W listopadzie 2019 r. spółka poinformowała o zakupie czeskiej firmy Walmark od funduszu Mid Europa Partners (szerzej o tym pisaliśmy tutaj). W grudniu 2019 r., Stada ogłosiła przejęcie działu farmaceutycznego Biopharma, jednego z czołowych producentów na Ukrainie. Pod koniec 2019 r. Stada nabyła również 20 produktów Takeda w Europie Wschodniej. Co więcej, w lutym 2020 r. pisaliśmy o przejęciu kilku kluczowych marek OTC od GSK.

Według informacji podawanych przez firmę w komunikacie z 14 września 2020 r., w ostatnim czasie Polski oddział Stada w segmencie produktów OTC blisko dwukrotnie zwiększył udział na polskim rynku. Istotnym elementem budowania swojej pozycji były wcześniej opisane przejęcia. Stada planuje dalszy rozwój w Polsce, zwłaszcza w segmencie leków generycznych, w szczególności w zakresie leków przeciwbólowych. Stada współpracuje również m.in. z Alvotech, Insud mAbxience i Xbrane Biopharma, w zakresie opracowywania terapii biopodobnych. W przyszłości zamierza zostać kluczowym graczem w tym segmencie.

Więcej na temat rynku produktów OTC w 15. edycji raportu PMR: Rynek produktów OTC w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *