Znamy nowe prognozy dla rynku prywatnej opieki zdrowotnej i opinie liderów rynku

krzesła debata mikrofon

Ten post dostępny jest także w języku: English

Tegoroczne branżowe wydarzenie: I Forum Private Healthcare w Polsce za nami! 10 września, spotkaliśmy się w gronie kluczowych świadczeniodawców, producentów sprzętu medycznego, rozwiązań IT, firm z sektora farmaceutycznego a także inwestorów i partnerów medialnych, aby omówić sytuację w sektorze i prognozy na kolejny rok. Wydarzenie było pełne merytorycznych treści i debat na temat opieki zdrowotnej w Polsce. Większość osób obecnych na sali stanowili przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej realnie wpływający na kształt sektora w Polsce.

Jak kształtują się prognozy na kolejny rok?

Podsumowując Forum, zespół PMR zaprezentował wartości siedmiu wskaźników na rynku prywatnej opieki zdrowotnej, w tym wartości: prywatnej opieki zdrowotnej (całość bez leków), abonamentów, ubezpieczeń, telemedycyny, stomatologii, diagnostyki laboratoryjnej oraz diagnostyki obrazowej – wszystkie w dwóch scenariuszach, które uwzględniają wpływ sytuacji epidemiologicznej na kształtowanie się osiąganych wartości. Z zaprezentowanych danych płynie jedna kluczowa teza: każdy segment rynku prywatnej opieki zdrowotnej rządzi się swoimi prawami i część z nich w dobie kryzysu wyjdzie obronną ręką, część jednak będzie mierzyć się z dość głębokimi spadkami.

Z licznych dyskusji i wypowiedzi uczestników Forum wyłania się natomiast wniosek, że w najbliższym czasie największym wyzwaniem dla prywatnych, ale też publicznych świadczeniodawców jest działalność telemedyczna oraz realizacja świadczeń w ostrym reżimie sanitarnym. Głównym problemem w dłuższej perspektywie, o którym wiemy od lat, ale który był podkreślany również przez uczestników Forum PMR jest niedobór kadry medycznej.

Kształt rynku po pół roku od pojawienia się COVID-19 oraz wykorzystanie nowych technologii

Podczas Forum PMR uczestnicy mieli szansę wziąć udział w dyskusjach panelowych. Czy zalała nas cyfrowa transformacja w służbie zdrowia? Jak COVID-19 wpłynął na kształt rynku? Swoją oceną i planami rozwoju, podzielili się w tym roku przedstawiciele m.in. następujących firm i organizacji: LUX MED, Medicover, PZU Zdrowie, Signal Iduna, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii oraz Jutro Medical.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *