Badanie PMR: Kto korzysta z prywatnej opieki medycznej?

lekarz pacjent prywatna opieka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Usługi zdrowotne FFS są dość popularną metodą korzystania z prywatnej opieki medycznej w Polsce. Według badania PMR z kwietnia 2021 r., tego rodzaju świadczenia realizuje 50% Polaków.

W badaniu na próbie reprezentatywnej korzystanie z usług zdrowotnych FFS (opłacanych na miejscu) zadeklarowało 50% badanych. Niezmiennie, z usług prywatnej opieki zdrowotnej płatnych na miejscu częściej korzystają kobiety, które ogólnie częściej chodzą do lekarza i kupują leki oraz inne produkty zdrowotne.

Wykształcenie istotnie różnicuje korzystanie z usług FFS

Za usługi medyczne częściej i więcej płacą również osoby lepiej wykształcone niż te z niższym wykształceniem, ponieważ mają one większe przychody i świadomość zdrowotną. Co więcej, ze względu na wyższe dochody i lepszy dostęp do świadczeń, na taki wydatek decydują się częściej mieszkańcy większych miast niż osoby mieszkujące na wsi.

Ogólnie rzecz biorąc, pandemia koronawirusa trwająca w 2020 i 2021 r. nie zmieniła profilu demograficznego osób korzystających z odpłatnych usług – w pewnych sytuacjach załagodziła tylko różnice miedzy korzystającymi (więcej informacji w raporcie PMR).

PROFIL konsumenta PH FFS

Więcej informacji z badań PMR dotyczących rynku prywatnej opieki zdrowotnej w raporcie PMR: „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *