Grzegorz Krychowiak zainwestuje w sektor medyczny

Grzegorz Krychowiak

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grzegorz Krychowiak to reprezentant Polski w piłce nożnej, który łączy karierę sportową z działalnością inwestorską. W czasie pandemii uświadomił sobie, jak ważny jest obszar zdrowia i medycyny, dlatego też kolejna inwestycja będzie dotyczyć projektu z tych branż.

Grzegorz Krychowiak przyznaje, że stara się łączyć sportową pasję z działalnością biznesową, a w inwestycyjnych przedsięwzięciach współpracuje z zaufanymi ludźmi. Do tej pory piłkarz związany był z kilkoma projektami z branży żywieniowej, odzieżowej, a także budowlanej. Jednym z ważniejszych projektów jest firma BioGol, czyli marka, którą piłkarz tworzył od zera. Wspomaga ona klientów w odpowiednim i zdrowym odżywianiu, oferując ekologiczną żywność, m.in. suszone owoce, orzechy, kasze i płatki. Marka BioGol pojawiła się na rynku w 2020 r. Koleją inwestycją Grzegorza Krychowiaka są salony mody włoskiej Balamonte w Warszawie i Poznaniu, które zajmują się szyciem na miarę garniturów i koszul dla mężczyzn i kobiet. Natomiast w lipcu 2021 r. Krychowiak został współwłaścicielem firmy produkującej naturalne kosmetyki, Lajuu Men.

Piłkarz interesuje się także rynkiem nieruchomości, w który inwestuje już od kilku lat. Jak przyznaje, zajmuje się on nabywaniem nieruchomości we Francji i Hiszpani, ale także wspiera projekty związane z budownictwem. W 2020 r. Krychowiak zainwestował 5 mln zł w budowlany startup System 3E, który zajmuje się wznoszeniem ścian na bazie elementów z naturalnego perlitu. Technologia opracowana i opatentowana przez firmę pozwala na składanie elementów konstrukcyjnych bez zaprawy i docieplenia, co sprawia, że jest to ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie. W Polsce powstało już 40 domów, które wykorzystują technologię System 3E, a w trakcie realizacji jest 20 inwestycji. W najbliższym czasie powstać ma kolejne 20 projektów. W planach firmy jest ekspansja na zagraniczne rynki m.in. w Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych oraz budowa 500 domów rocznie.

W trakcie pandemii piłkarz zdecydował się również na zainwestowanie w sektor medyczny. Jak wyjaśnił, to właśnie w czasie pandemii Covid-19 uświadomił sobie jak ważne jest zdrowie, dlatego rozpoczął prace nad projektem z obszaru zdrowia i medycyny. Nie ujawnił on jednak żadnych szczegółów dotyczących nowej inwestycji, tłumacząc, że nie lubi rozmawiać o biznesach, które nie doszły jeszcze do skutku.

Podobne wpisy