Wioletta Januszczyk dla PMR: pacjenci widzą większą potrzebę inwestowania w zdrowy i piękny uśmiech

WioletTa Januszczyk

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pandemia koronawirusa powstrzymała wielu pacjentów przed wizytą u dentysty. Jednak po chwilowym przestoju przypadającym na marzec–kwiecień 2020 roku, od drugiej połowy ubiegłego roku obserwujemy istotny napływ pacjentów, mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia, w komentarzu dla PMR. Dziś można śmiało powiedzieć, że pandemia przewartościowała rolę dentystyki, a pacjenci już widzą większą potrzebę inwestowania w zdrowy i piękny uśmiech. Coraz częściej pacjenci decydują się leczenie zachowawcze rozszerzyć o leczenie specjalistyczne, jak np. ortodontyczne, protetyczne, implantologię czy stomatologię estetyczną.

Inwestycje w piękny uśmiech inwestycją w siebie

Coraz więcej pacjentów jest dziś gotowych zainwestować w lepszy wygląd swojego uzębienia. Wizyty u stomatologa nie chcą ograniczać wyłącznie do standardowego leczenia tzw. „bólu zęba”. Pacjenci mają większą świadomość tego, że zdrowie jamy ustnej – również w wymiarze estetycznym – to kluczowy element naszego zdrowia  – wyjaśnia Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że tak naprawdę pandemia zmieniła postrzeganie dentystyki wśród pacjentów. Widzimy, że coraz chętniej przeznaczają oni większy budżet na usługi stomatologiczne, w tym prym wiodą implantologia, ortodoncja i protetyka – podkreśla Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Drugim trendem jaki widzimy, obok zmiany struktury przychodów na rynku, jest tzw. dental experience. Zmieniają się oczekiwania pacjenta-konsumenta, co widać chociażby w rosnącej roli customer service – dodaje Pani Januszczyk.

Medicover Stomatologia z kolejnymi planami na rozwój

Priorytetem i wyróżnikiem marki Medicover jest indywidualne podejście. Od kilku miesięcy konsekwentnie i z dużym sukcesem rozwijamy nasz koncept – „Rytuał Uśmiechu”. Uważamy, że opieka zorientowana na pozytywne doświadczenia pacjenta, otwartość na nowe technologie i transparentność procesu leczenia są podstawą kompleksowej opieki stomatologicznej i konkurencyjności oferty – zaznacza Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

W naszych centrach pacjent może nie tylko przejść pełną metamorfozę swojego uśmiechu, mając do dyspozycji specjalistów wszystkich dziedzin współczesnej dentystyki. Dodatkowo już od pierwszej wizyty pacjent prowadzony jest przez dedykowanego opiekuna, który dba o jego komfort, udziela istotnych informacji i przygotowuje kalendarz wizyt. Wszystko to sprawia, że wizyty przebiegają praktycznie bezstresowo. W naszych hotelowych, czy kawiarnianych wnętrzach każdy może poczuć się komfortowo, zapomnieć o stresie i niepewności, które często powstrzymują pacjentów przed wizytą u stomatologa – mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Podsumowując: wszystkie specjalizacje dentystyczne, pełna diagnostyka, różne metody leczenia – dostępne „pod jednym dachem” – w połączeniu z uporządkowanym według planu, komfortowym leczeniem, na transparentnych warunkach, a także z wyjątkową opieką, którą można porównać do obsługi w najlepszych pięciogwiazdkowych hotelach – to „nowy standard” Medicover Stomatologia, który będziemy konsekwentnie rozwijać – kończy Januszczyk.

Temat ten poruszamy również w artykule „PMR: Stomatologia z dobrymi perspektywami na przyszłość„.

Więcej informacji na temat najnowszych trendów na rynku usług stomatologicznych, w raporcie PMR: Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy