Grupa Satis mocno inwestuje w zdrowie

znamiona rak skory diagnostyka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Myneviskin Sp. z o.o, którego inwestorem jest Satis Group, podpisała porozumienie z Puwer Polska, specjalizującą się w marketingu medycznym dotyczącym skanera do wczesnej diagnostyki raka skóry. Rozwiązanie do końca czerwca ma trafić na rynek komercyjny. Co więcej, niewykluczone, że Satis Group otworzy również kliniki leczenia niepłodności w Polsce.

Skaner Myneviskin do wczesnej diagnostyki raka skóry trafi do aptek

W ramach umowy Myneviskin z Puwer Polska w początkowej fazie komercjalizacji urządzenie ma znaleźć się w dwóch sieciach aptek liczących 60 placówek. Docelowo, Myneviskin ma być gotowy do wprowadzenia produktu do 12 tys. polskich aptek – wynika z porozumienia z Puwer Polska. Start sprzedaży planowany jest do końca czerwca. Ustalenia pomiędzy Myneviskin i partnerem przewidują również uruchomienie mobilnych badań w Polsce.

Myneviskin sp. z o.o. opracowało system: aplikację połączoną ze skanerem wraz ze zbiorem materiałów edukacyjnych i instruktażowych, która pozwoli na kontakt pacjenta z lekarzem, a także umożliwi wstępną diagnostykę różnych form i odmian złośliwych nowotworów, a także zmian skórnych na podstawie charakterystycznych cech znamion (w tym pigmentacji, kształtu, struktury itp.).  Pomysłodawcą skanera oraz założycielem spółki Myneviskin jest Yulianna Yussef, blogerka oraz influencerka znana na całym świecie poprzez dziesiątki artykułów opisujących jej życie ze znamionami na skórze.

Na początku maja Satis Group SA informowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z firmą Myneviskin Sp. z o.o. W ramach umowy Spółka nabędzie 25% udziałów w medyczno-kosmetycznym biznesie za łączną kwotę 1,25 mln zł, które obejmie do 31 września 2021 r. Inwestycja w Myneviskin jest kolejnym etapem poszerzania działalności przez Satis Group na perspektywicznym rynku medtechowym. 30 kwietnia br. Spółka nabyła pakiet akcji medycznej firmy INVO BioScience Inc., notowanej na NASDAQ.

Grupa Satis planuje otworzyć kliniki leczenia niepłodności oferujące nową metodę leczenia z USA

Niewykluczone, że na rynku leczenia niepłodności w Polsce pojawi się nowy gracz. Grupa Satis, notowana na warszawskiej giełdzie, ogłosiła w ostatnich dniach, że prowadzi zaawansowane rozmowy na temat współpracy z INVO BioScience, amerykańską firmą, która opracowała innowacyjną metodę wspomaganego rozrodu in vivo. Grupa Satis chce otworzyć w Polsce (i innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej) kliniki, które będą zajmowały się leczeniem niepłodności techniką o nazwie INVOcell.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *