Health Medica dostarczy produkty dla OTCF

kapsulki na stole

Ten post dostępny jest także w języku: English

Health Medica, spółka z grupy Excellence, podpisała umowę na dostawę produktów na rzecz spółki OTCF, właściciela marki sportowej 4F. Health Medica dostarczy OTCF preparaty witaminowe, a współpraca ma charakter długoterminowy.

 

Health Medica ma umowę z właścicielem 4F

Health Medica podpisała umowę na rzecz dostawy prozdrowotnych wyrobów witaminowych na rzez spółki OTCF, właściciela marki 4F. Health Medica jest spółkę z grupy Excellence – jednego z największych polskich producentów soków i syropów, w tym produktów o statusie suplementów diety. Spółka OTCF specjalizuje się w produkcji i sprzedaży odzieży sportowej i akcesoriów pod marką m.in. 4F.

Health Medica ma w ofercie wyroby własne, ale oferuje także produkcję kontraktową – od przygotowania receptury do produkcji finalnej. Spółka oferuje suplementy diety i kosmetyki. Dodatkowo, spółka pracuje nad platformą internetową do sprzedaży suplementów diety, która ma być uruchomiona do końca 2021 r.

Wcześniej poinformowano o inwestycji Excellence, właściciela Health Medica, w nową spółkę Excellence Cannabis, która ma się specjalizować w produkcji wyrobów z CBD.

Jak wynika z raportu PMR ,,Rynek suplementów diety w Polsce 2020”, wartość rynku suplementów diety w ostatnich latach rosła relatywnie szybko (sprzedaż apteczna i pozaapteczna, z uwzględnieniem dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia). Dynamika została nieco wyhamowana pojawieniem się pandemii COVID-19 w marcu 2020 r.  Z kolei według raportu PMR ,,Rynek handlu internetowego produktami OTC 2021„, sprzedaż internetowa suplementów diety w e-aptekach, e-sklepach i na platformach handlowych, w 2020 r. odnotowała dynamiczny wzrost.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *