Czy szpital w Kamieniu Pomorskim zostanie zamknięty?

składanie podpisu

Ten post dostępny jest także w języku: English

Negocjacje w sprawie sprzedaży szpitala powiatowego św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim do tej pory nie przyniosły rezultatów. Jeśli spółka i władze powiatu nie dojdą do porozumienia to wszystko wskazuje na to, że szpital zostanie zamknięty.

Rozpoczęte negocjacje

Zarząd spółki EMC Instytut Medyczny SA rozpoczął w październiku 2019 r. negocjacje ze starostwem powiatu kamieńskiego w sprawie ewentualnej sprzedaży szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim za „symboliczną złotówkę”. Negocjacje do tej pory nie doprowadziły do uzgodnienia stanowiska EMC oraz powiatu. W związku z tym spółka poinformowała starostę o planowanym zakończeniu działalności szpitala z dniem 31 marca 2020 r. Propozycja sprzedaży ma rzecz powiatu została ponowiona.

Brak zapewnienia oczekiwanej obsługi przez EMC

Decyzja o sprzedaży szpitala jest spowodowana tym, że spółka nie jest w stanie zapewnić obsługi placówki w zakresie oczekiwanym przez władze powiatu. Spółka EMC zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień w przypadku nieprzyjęcia ostatecznej oferty spółki przez władze powiatu.

Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim zapewnia opiekę stacjonarną i ambulatoryjną w ramach kontraktu z NFZ, jak również świadczy usługi prywatne.

EMC prowadzi sieć szpitali i przychodni, które działają na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *