Polmed: Po rozwoju ogranicznym, czas na przejęcia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Nie ustaje działalność akwizycyjna na rynku prywatnej opieki medycznej. Kolejnym graczem, który chce rozwijać się poprzez przejęcia jest pomorski Polmed. Spółka chce przejmować silnych, regionalnych graczy w segmencie ambulatoryjnym, donosi Puls Biznesu. Liczy, że dzięki przejęciom skokowo zwiększy skalę działalności.

Polmed niekonieczne planuje jednak obejmować pakiety kontrolne. Spółka nie wyklucza transakcji, gdzie będzie partnerem mniejszościowym. Przejęte podmioty, które nadal działałyby pod swoją nazwą, mogłyby natomiast korzystać z efektu skali i podpisywanych na poziomie grupy umów z klientami korporacyjnymi.

Polmed jako swój duży atut podaje elastyczność i możliwość szybkiego podejmowania decyzji. Jak podkreśla w rozmowie z gazetą Romuald Magdoń, wiceprezs spółki, decyzje o ewentualnym przejęciu podejmowane są tylko przez dwóch wspólników. Jednocześnie, Polmed nie wyklucza współpracy z funduszem private equity, który mógłby wesprzeć realizację strategii.

Polmed znajduje się w gronie kilku największych firm w segmencie prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce. Jego skala działalności jest jednak dużo niższa niż Grupy Lux Med, czy też Medicoveru. W pierwszej połowie 2018 r. przychody Grupy Polmed wyniosły 61.5 mln zł. Tylko 12% z tego stanowił kontrakt z NFZ. Największy udział w przychodach posiadają abonamenty i medycyna pracy. Szybko rośnie też segment fee-for-service. Spółka prowadzi ponad 20 centrów medycznych.

Jak wynika z danych PMR, segment abonamentów medycznych będzie w nadchodzących latach motorem rozwoju rynku prywatnej opieki medycznej. Jego dynamika w latach 2018-2023 będzie wynosiła około 10% średniorocznie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *