Kolejne zmiany kadrowe w branży farmaceutycznej

Neuca przejmuje Exom

Ten post dostępny jest także w języku: English

W maju informowaliśmy już o dwóch ważnych zmianach kadrowych, a to nie koniec! Mabion dokonuje kluczowych zmian związanych z zarządem firmy. Na stanowisko Prezesa Zarządu firma powołała Krzysztofa Kaczmarczyka. Co więcej, od 2022 r. Grupa Farmaceutyczna Unii Europejskiej (PGEU) będzie mieć nowego prezydenta.

Kaczmarczyk na czele firmy Mabion

13 maja 2021 roku Rada nadzorcza firmy Mabion podjęła decyzję o odwołaniu Dirka Kredera ze stanowiska Prezesa Zarządu. Mabion jednocześnie na to stanowisko powołał Krzysztofa Kaczmarczyka. Kaczmarczyk posiada duże doświadczenie na rynku kapitałowym, bowiem w latach 2006-2020 pełnił on funkcję Członka Rad Nadzorczych ponad trzydziestu spółek notowanych na GPW. Co ważne, w firmie Mabion również sprawował tą funkcję przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu. Na jego miejsce Mabion powołał Roberta Końskiego, który w swojej dotychczasowej karierze pracował dla takich firm jak m.in.: Kulczyk Holding, PGE czy  Kruk.

Warto wspomnieć, że Kaczmarczyk w latach 2012-2015 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. strategii i rozwoju w spółce Emitel – operatorze naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce. Co więcej, w latach 2016-2019 pracował jako doradca zarządu KGHM Polska Miedź. Na stanowisku Prezesa Zarządu Mabion, jego głównym zadaniem będzie efektywne przeprowadzenie procesu pozyskania inwestora strategicznego oraz współpraca z biotechnologiczną firmą Novavax.

Mabion SA utworzona została przez cztery krajowe firmy farmaceutyczne: Celon Pharma z Łomianek, Polfarmex z Kutna, IBSS Biomed z Krakowa oraz Genexo z Warszawy. Firma na GPW notowana jest od kwietnia 2013 r.

Nowy prezydent Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej

W dniu 12 maja 2021 miało miejsce walne zgromadzenie Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej (PGEU) w którym podjęto decyzje dotyczące zmian strukturalnych. Kluczową zmianą jest powołanie nowego prezydenta PGEU. Od 2022 r. funkcję prezydenta organizacji pełnić będzie włoski farmaceuta Roberto Tobia, który jest członkiem federacji Federfarma. Firma Federfarma reprezentuje ponad 90% włoskich właścicieli prywatnych aptek. 

Grupa Farmaceutyczna Unii Europejskiej (PGEU) jest głosem apteki społecznej w Brukseli. Głównym celem PGEU jest zwiększenie wkładu farmaceutów środowiskowych w europejskie systemy opieki zdrowotnej, społeczeństwo i indywidualnych pacjentów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *