Dirk Kreder nowym prezesem firmy Mabion

Dna materiał genetyczny

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dirk Kreder został powołany na stanowisko prezesa polskiej spółki biotechnologicznej Mabion.

Nowy prezes Mabion

Dirk Kreder posiada duże doświadczenie w zarządzaniu małymi i dużymi przedsiębiorstwami z branży farmaceutycznej w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Przyczynił się do rozwoju i rejestracji leków biopodobnych oraz generycznych na rynkach w kilkudziesięciu krajach. Posiada 10 -letnie doświadczenie przy rozwoju i komercjalizacji ponad 20 leków. Jest założycielem i prezesem w spółkach Anteris Medical, Anteris Helvetia oraz Anteris Systems, działających w segmencie drobnego sprzętu medycznego.

Dirk Kreder zasiadał w Radzi Nadzorczej Mabion od 2018 r. Po powołaniu na stanowisko prezesa złożył rezygnację z tamtej funkcji. Jednocześnie, na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki wybrany został Krzysztof Kaczmarczyk. Zastępcą został Maciej Wieczorek, który wcześniej pełnił funkcję przewodniczącego.

Zmiana strategii odnośnie MabionCD20

Działalność Mabion koncentruje się na prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych umożliwiających wdrażanie nowych leków biotechnologicznych i leków biopodobnych. Spółka obecnie prowadzi działania mające na celu dopuszczenie do obrotu przez Europejską Agencję Leków (EMA) przeciwciała monoklonalnego MabionCD20. Jest to lek onkologiczny, biopodobny do preparatu MabThera/Rituxan wytwarzanego przez Roche.

Mabion poinformował ostatnio, że zmodyfikował strategię regulacyjną dla leku. Chce uzyskać dopuszczenie do obrotu bezpośrednio w dużej skali komercyjnej. Wcześniej spółka zakładała strategię dwukrokową tzn. uzyskanie dopuszczenia w malej skali, a następnie (na podstawie wniosku o zmianę), dopuszczenie do obrotu w dużej skali. Zmiana strategii wynika z potencjalnej możliwości odstąpienia od dodatkowych, większych badań klinicznych. Według spółki, nowa ścieżka rejestracji jest również najbardziej optymalna pod względem finansowym i czasowym.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *