Od czerwca duża zmiana w Roche Polska

irma veberic

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od 1 czerwca 2021 r. stanowisko General Managera Roche Polska obejmie Irma Veberic, która z firmą Roche związana jest od ponad 20 lat. W ostatnim czasie Veberic pełniła funkcję General Managera Roche na Węgrzech.

Roche Polska, a międzynarodowe doświadczenie Veberic

Irma Veberic z Roche związana jest od 1996 r. Przeszła przez wszystkie etapy kariery, by w 2010 objąć stanowisko General Managera Roche na Słowenii. W 2017 przeniosła się na Węgry, gdzie również pełniła funkcję General Managera.

Veberic ugruntowała pozycję Roche na Węgrzech. Obecnie firma inwestuje trzy czwarte przychodów z powrotem w tym kraju. Na Węgrzech funkcjonują trzy jednostki biznesowe Roche – farmacja, diagnostyka i opieka diabetologiczna, a także PV HUB Budapest (Pharmacovigilance Hub). PV HUB Budapest jest odpowiedzialny za 23 kraje europejskie i 6 krajów Półwyspu Bałkańskiego. W Budapeszcie zlokalizowane jest również RSS Budapeszt (Roche Services & Solutions Operations EMEA), które zatrudnia 900 pracowników. Zespół składa się z obywateli aż 27 państw świata. 63% stanowisk kierowniczych w RSS zajmowanych jest przez kobiety.

Dla Irmy Veberic Roche Polska to trzeci rynek, który będzie rozwijać pod kątem biotechnologii.

Irima Vebric obejmie stanowisko po Wiktorze Janickim, który pełnił funkcję General Managera Roche Polska w latach 2016-2021. Wcześniej, w latach 2010-2016, obejmował stanowisko dyrektora finansowego Roche. Wiktor Janicki obecnie przeszedł do AstraZeneca, o czym pisaliśmy więcej tutaj.

Źródło: Roche Polska

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *