Robert Lasota wzmacnia szeregi Signal Iduna

podpis dlon dlugopis

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od grudnia, Robert Lasota pełni funkcję Dyrektora Biura Sprzedaży Korporacyjnej w Signal Iduna. Jednym z celów jakie stawia przed nim firma jest koordynowanie rozwoju grupowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Bogate doświadczenie i ambitne cele w Signal Iduna

Lasota od blisko 26 lat związany jest z branżą ubezpieczeniową. Pracę w zakresie ubezpieczeń zaczynał w PZU Życie, gdzie przez 14 lat obejmował różne stanowiska kierownicze i dyrektorskie. W swojej karierze pracował również dla takich towarzystw ubezpieczeniowych jak Metlife, Warta i ostatnio Open Life. Na nowym stanowisku ma kontynuować budowanie pozycji Signal Iduna w środowisku brokerskim, jak również koordynować rozwój grupowych ubezpieczeń na życie i zdrowie.

Jak poinformował na swoim profilu na Linkedin – Adam Malinowski, wiceprezes Signal Iduna – jednym z zadań Roberta Lasoty będzie koordynowanie rozwoju produktu „Razem w Przyszłość”. Warto przypomnieć, że w lutym 2020 r. spółki Aegon i Signal Iduna podpisały list intencyjny w kwestii nawiązania strategicznej współpracy w formie koasekuracji. Pierwszy wspólny produkt firmy zaprezentowały w połowie 2020 r. – „Razem w przyszłość” – grupowe ubezpieczenie na życie, oferujące m.in. wsparcie finansowe na wypadek  zakażenia koronawirusem.

Warto jeszcze wspomnieć o nieoczywistym wykształceniu nowego Dyrektora Biura Sprzedaży Korporacyjnej. Bowiem, Robert Lasota posiada dyplom inżyniera w zakresie Maszyn spożywczych, który uzyskał na Uniwersytecie Rolniczym w Lublinie. Co więcej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończył studnia podyplomowe na kierunku Strategiczne zarządzanie biznesem.

O perspektywach rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych przeczytacie Państwo w raporcie PMR: „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *