Medix i DGA na celowniku – UOKiK w sprawie przejęcia na rynku farmaceutycznym

dlon

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medix oraz DGA poczekają na decyzję UOKiK. Urząd wstępnie rozpatrzył wnioski w sprawie ich przejęcia i przekazał je do drugiego etapu postępowania. Czy dalsza konsolidacja na rynku farmaceutycznym jest możliwa?

UOKiK w sprawie przejęcia Medix

DOZ – największa w Polsce sieć aptek – złożyła wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia operatora sieci aptek z siedzibą w Tczewie w marcu 2019 r. Dotychczasowo spółki współpracowały pomiędzy sobą na zasadach franczyzy. Z komunikatu UOKiK wynika, że urząd przeprowadzi badanie rynku, gdyż istnieje obawa, że po przejęciu dojdzie do ograniczenia konkurencji na niektórych rynkach lokalnych.

Panathea dalej od przejęcia DGA

Na początku kwietnia do UOKIK trafił również wniosek Panathea w sprawie przejęcia sieci aptek Lekosfera, kontrolowanych przez Dolnośląską Grupę Apteczną (DGA). W sprawie tej koncentracji UOKiK również przeprowadzi szczegółową analizę. Ze wstępnych ustaleń urzędu wynika, że działalność spółek pokrywa się w promieniu 1 km na terenie Legnicy i Brzegu.

Głównym przedmiotem działalności Panathea sp. z o.o. jest holding, jednak większość jej podmiotów zależnych zajmuje się prowadzeniem aptek należących do sieci „Apteki Dyżurne”. Sieć pod koniec 2018 r. znajdowała się w pierwszej dziesiątce największych sieci aptecznych w Polsce, pod względem liczby aptek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *