BioNTech otworzy zakład produkcyjny w Singapurze

singapore

Ten post dostępny jest także w języku: English

Firma BioNTech ogłosiła utworzenie regionalnej siedziby w Azji Południowo-Wschodniej w Singapurze. Ma tam powstać też w pełni zintegrowany zakład produkcyjny mRNA przy wsparciu Singapore Economic Development Board.

Produkcja szczepionek przyśpiesza

BioNTech planuje otworzyć swoje biuro w Singapurze i rozpocząć budowę zakładu produkcyjnego w 2021 r., pod warunkiem zatwierdzenia planu. Rozpoczęcie działania zaplanowano na 2023 r. Spółka poinformowała, że w nowym zakładzie pracę znajdzie 80 osób.

Nowy zakład produkcyjny mRNA zostanie przystosowany do produkcji szeregu nowatorskich szczepionek mRNA i leków na choroby zakaźne, a także leków na raka. Będzie to pierwszy zakład produkcyjny BioNTech poza Europą. Jego zdolność produkcyjna szacowana jest na kilkaset milionów dawek szczepionek opartych na mRNA w zależności od rodzaju szczepionki.

Po utworzeniu w 2020 r. amerykańskiej siedziby w Cambridge w stanie Massachusetts, utworzenie centrali BioNTech w Azji Południowo-Wschodniej stanowi kamień milowy w międzynarodowej ekspansji firmy, podano.

Szczepienia na COVID-19 poniżej 18 roku życia

Co więcej na początku tego tygodnia,  Pfizer i BioNTech ogłosiły, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) otrzymała zgodę na stosowanie w sytuacjach nadzwyczajnych (EUA) ich szczepionki na COVID-19. Na mocy tego postanowienia szczepionka może być stosowana u osób w wieku od 12 do 15 lat. To pierwsza szczepionka przeciwko COVID-19 zatwierdzona w USA do stosowania w tej grupie wiekowej.

Warto zaznaczyć, że preparat na COVID-19 Pfizer/BioNTech w badaniu III fazy był w 100% skuteczny i ogólnie dobrze tolerowany przez uczestników w wieku od 12 do 15 lat. Dane zostały przekazane również do Europejskiej Agencji Leków (EMA) i innych światowych organów regulacyjnych, a uzyskanie kolejnych zezwoleń spodziewane są w najbliższych tygodniach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *