Pharmena: 1-MNA ma dobry wpływ na skutki koronawirusa

białe tabletki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zgodnie z najnowszą opublikowaną pracą naukową zamieszczoną w „Cell Death & Differentiation” rekomenduje się podawanie witaminy B3 jako suplementu diety w infekcji koronawirusem. Suplementy diety oparte na pochodnej witaminy B3 produkuje Pharmena.

Witamina B3 przeciw COVID-19

Publikacja naukowa z marca 2020 r. opracowana przez grupę chińskich i włoskich naukowców, wskazuje, że witamina B3 (niacyna lub nikotynamid) może stanowić jeden z elementów w leczeniu infekcji COVID-19. Głównym metabolitem witaminy B3 jest 1-MNA. Opublikowana praca stanowi dla dla Pharmeny punkt odniesienia do dalszej analizy i rozpatrzenia potencjalnej koncepcji leku 1-MNA w kierunku leczenia skutków koronawirusa.

Kurs Pharmeny w górę

Notowania Pharmeny w czwartek szły w górę o prawie 40% i osiągnęły poziom najwyższy od października 2019 r., poinformował Puls Biznesu. Spowodowane jest to tym, że spółka opiera swój biznes na produkcji suplementów diety zawierających cząsteczkę 1-MNA. Jest to opatentowana przez firmę pochodna (metabolit) witaminy B3.

1-MNA jest podstawowym składnikiem suplementów diety marki Menavitin dostępnych obecnie w portfelu spółki. Cząsteczka 1-MNA została zarejestrowana przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jako nowa kategoria składnika żywności.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *