Roche Polska oferuje pracownikom unikalny benefit

roche polska

Ten post dostępny jest także w języku: English

Szkolenia zawodowe, służbowy samochód czy też prywatna opieka medyczna to najpopularniejsze benefity pozapłacowe oferowane przez znaczną część pracodawców w Polsce. Na tym tle, ciekawym pomysłem wyróżnia się Roche Polska. Firma farmaceutyczna oferuje bowiem pracownikom z dłuższym stażem dodatkowy, 3-miesięczny urlop. Benefit nosi nazwę Take Time.

Take Time jako przykład work-life balance

Zagadnienie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym nabiera w ostatnim czasie coraz większego znaczenia. W odpowiedzi na ten trend, firma Roche Polska wprowadziła od początku 2019 r. benefit pod nazwą Take Time. Jak podkreśla spółka, analizy i dane rynkowe pokazują, że kwestia dodatkowego czasu wolnego jest bardzo istotna z perspektywy pracowników wszystkich generacji.

Program Take Time oferuje pracownikom o dłuższym stażu pracy dodatkowy, trzymiesięczny urlop. Jest on częściowo płatny. Co warto podkreślić, program ten został w całości zainicjowany i wypracowany przez polski oddział spółki.

Roche: Już kilkanaście osób skorzystało z programu

Jak powiedziała PMR Anita Drelich, reward expert w Roche, do tej pory urlop w ramach Take Time zaplanowało 15 osób, a wnioski kolejnych 3 są procesowane. – Pierwsza osoba, która skorzystała z urlopu poświęciła go na podróż po Azji. Zwiedziła osiem krajów – od Korei Południowej po Indonezję. Wzięła udział w edukacyjnym programie wolontaryjnym, kursie nurkowania oraz kilku festiwalach muzycznych – opisuje Drelich. Inny pracownik Roche, w ramach Take Time, spędzi 40 dni na trekingu w Pirenejach.

Podobne wpisy

6 komentarzy

 1. Super pomysł, To wielu osobom jest potrzebne. od jakiegoś czasu proponuję dedykowane pracownikom (potrzebującym) wsparcie psychologiczne. Pukam do drzwi wielu organizacji, ale zainteresowanych nadal jest niewielu. Czasami słyszę, że to takie mało biznesowe. Ale Państwa pomysł też mało biznesowy, ale bardzo ludzki.
  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

 2. Całkowicie popieram. Słuszna idea. Wolny czas sprzyja refleksji. Może to iść w parze z kolejnym wsparciem dla pracownika. Chodzi o uczestnictwo w programie rozwoju osobistego pozwalającego na znalezienie równowagi w życiu. W skrócie polega on na wyznaczeniu celów w każdej dziedzinie życia,. Dzięki temu wyzwala się ogromne pokłady motywacji, co w efekcie przynosi ogromne korzyści. Pracownik krystalizuje swoją wizję, a firma zyskuje jego wyższą wydajność i co najważniejsze lojalność.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia we wdrażaniu takich pionierskich idei.

  1. Świetna inicjatywa. Nieumiejętność odpoczywania, poczucie przepracowania i stan wycieńczenia przy jednoczesnym spadku zaangażowania to coraz częściej obserwowane objawy wypalenia zawodowego lub chronicznego zmęczenia.
   Wszystkie inicjatywy, które pozwalają skutecznie doładować baterie, wspierane przez zdrową kulturę organizacyjną mają szansę budować lepsze firmy zatrudniające szczęśliwszych pracowników.

 3. Inicjatywa warta powielania. Natomiast nie jest to nic pionierskiego. Znam co najmniej dwie topowe korporacje, które już od dekady oferują pracownikom taką opcje. Często nazywa się do „sabbatical” i jest oferowane na różnych warunkach.

 4. znam firmy dające jeszcze lepsze benefity, tak np. Juniper (branża IT) daje rodzicom (mamie lub tacie) nowo narodzonego dziecka pełnopłatny urlop w wymiarze 12 tygodni. To się nazywa tacierzyńskie!

 5. Proste i genialne, chociaż za 3 miesięcznym urlopem musi być dobra organizacja pracy. W obecnych standardach trudno mi wyobrazić sobie że mógłbym zostawić swoje obowiązki na tak długo, mój szef powiedziałby, że skoro mogę sobie pozwolić na tak długi urlop to jestem nie potrzebny. W każdym razie taki system pracy zaczął być moim marzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *