Wiesław Żyznowski i firma Mercator Medical: Sukces w czasie pandemii

Mercator Medical Zaklad produkcyjny rekawice

Ten post dostępny jest także w języku: English

Podczas gdy wiele branż przeżywa największe trudności od lat, Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical, w czasie pandemii z milionera został miliarderem. Jak donosi Puls Biznesu, jego majątek w szczytowym momencie wzrósł aż o 3500%. Czwarty kwartał również przyniósł wysokie wzrosty.

Wiesław Żyznowski wielki wygrany?

Mecator Medical to polska firma z siedzibą w Krakowie. Zajmuje się produkcją rękawic jednorazowych i dystrybucją materiałów medycznych jednorazowego użytku. Posiada dwie fabryki w Tajlandii. Mecator Medical sporo inwestował w rozwój linii produkcyjnych, co w czasie pandemii zwróciło się z nawiązką. Z informacji podawanych przez Puls Biznesu wynika, że Wiesław Żyznowski stał się siódmym pod względem wartości majątku inwestorem indywidualnym na warszawskim parkiecie GPW.

Warto podkreślić, że „analitycy giełdowi typują Mercator Medical jako kandydata do polskiego indeksu WIG20 oraz globalnych indeksów w perspektywie kolejnych rewizji składu indeksów. Grupa Mercator Medical jest także zauważana i doceniana w wielu konkursach i plebiscytach, gdzie podkreślany jest jej dynamiczny wzrost biznesu, ekspansja geograficzna i mocny wzrost kapitalizacji na GPW” – podano w komunikacie firmy.

Mercator Medical: Sprzedaż nie zwalnia

Rękawice ochronne i medyczne materiały ochronne w czasie pandemii stały się towarem deficytowym. Dlatego też producenci i dystrybutorzy tych produktów aktualnie generują bardzo wysokie obroty. Potwierdzają to wyniki zaprezentowane przez Mercator Medical. Wstępne, szacunkowe wyniki za czwarty kwartał 2020 r. wskazują bowiem, że firma uzyskała wyniki lepsze niż miało to miejsce w bardzo dobrym trzecim kwartale 2020 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Mercator Medical były bowiem w tym okresie na poziomie 654,1 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 374% w porównaniu do wyników za analogiczny okres rok wcześniej. Wówczas było to 137,9 mln zł.

W czwartym kwartale otoczenie rynkowe było dla nas ogólnie korzystne, a na początku nowego roku nasze ambicje pozostają wysokie. Znajdujemy się wciąż w środowisku niezaspokojonego popytu, dlatego w kolejnych miesiącach planujemy zwiększyć skalę wysokomarżowej sprzedaży spotowej – podał Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical S.A., cytowany w komunikacie firmy.

Zdjęcie: Mercator Medical, zakład produkcyjny ZP3

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *