Satis Group oraz INVO BioScience zamierzają otworzyć własną sieć klinik leczenia niepłodności

laboratory

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Satis jest bliska podpisania umowy z amerykańską firmą INVO BioScience. Grupa Satis planuje wybudować w Polsce (i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej) kliniki zajmujące się leczeniem niepłodności z wykorzystaniem innowacyjnej techniki INVOCell. Według danych EPAF (European Policy Audit on Fertility) w Polsce z problemem niepłodności może zmagać się aż 1,5 mln par.

List intencyjny Spółek dotyczy zamiaru zawiązania spółki joint-venture i zawarcia umowy inwestycyjnej. Nowopowstała spółka, której właścicielami będą Grupa Satis oraz INVO BioScience, będzie prowadzić sieć klinik zajmujących się leczeniem niepłodności z wykorzystaniem m.in. innowacyjnej technologii INVOCell – pierwszy system inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) autoryzowany przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Jest to najnowocześniejsza technologia i technika, która oferuje bardziej naturalną, bezpieczną, skuteczną i niedrogą terapię niepłodności.

Po zawarciu w maju umowy o zachowaniu poufności, obie firmy prowadziły zaawansowane negocjacje poprzedzające podpisanie listu intencyjnego. Przed rozpoczęciem negocjacji Grupa Satis sfinalizowała transakcję zakupu pakietu akcji INVO Bioscience o wartości ok. 2,4% akcji spółki. Transakcja została sfinansowana dzięki umowie z Polish American Investment Fund LLC, która została podpisana 29 kwietnia br.

– Nasze kliniki, jako pierwsze w Polsce, będą oferowały innowacyjną technikę INVOCell w leczeniu niepłodności. Jest ona uzupełnieniem innych sprawdzonych procedur, takich jak IVF. Nasze kliniki będą oferowały szeroki zakres terapii, również tych niezwiązanych z niepłodnością. Obecnie przygotowujemy szczegółowy budżet na uruchomienie i funkcjonowanie pierwszego zakładu. Realizację projektu rozpoczniemy po uzyskaniu zgody od INVO BioScience i podpisaniu umowy inwestycyjnej – mówi Marcin Haczaruk, wiceprezes Grupy Satis.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *