Selvita: Nowy członek zarządu odpowiedzialny za projekty onkologiczne

Ten post dostępny jest także w języku: English

15 marca Rada Nadzorcza Selvita SA podjęła decyzję o powołaniu Steffena Heegera na stanowisko członka zarządu spółki. Decyzja wchodzi w życie od 1 kwietnia 2019 r. Heeger, jako członek zarządu, odpowiedzialny będzie za rozwój kliniczny, a także kwestie medyczne i regulacyjne związane z projektami onkologicznymi.

Steffen Heeger związany jest z Selvitą od lutego 2018 r. Wówczas objął stanowisko dyrektora ds. medycznych. Wcześniej pełnił m.in. funkcję wiceprezesa oraz dyrektora ds. rozwoju i operacji w Morphosys AG. Jest to niemiecka firma biotechnologiczna specjalizująca się w nowotworach układu krwiotwórczego. Odpowiedzialny był tam za opracowanie i realizację strategii klinicznej dla produktów z obszaru hematologii i onkologii.

Pracował również w Merck Serono, globalnej firmie farmaceutycznej. Przez dziewięć lat kierował tam zespołem odpowiedzialnym za rozwój kliniczny leku Erbitux, stosowanego w leczeniu pacjentów z rakiem jelita grubego z przerzutami.

Selvita to polska firma biotechnologiczna. Prowadzi działalność przede wszystkim w obszarze onkologii. Działa również w segmentach chemii i biologii kontraktowej oraz bioinformatyki. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 r. przychody spółki wyniosły 56,6 mln zł, w porównaniu do 48,3 mln zł rok wcześniej.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *