Maksymilian Świniarski został prezesem zarządu Biomed-Lublin

Nową Prezesem zarządu Sanofi została Agnieszka Grzybowska-Zalewska

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zgodnie z decyzją rady nadzorczej Biomed-Lublin 1 stycznia 2022 r. funkcję prezesa zarządu spółki obejmie Maksymilian Świniarski. Równocześnie z funkcji wiceprezesa zarządu pełniącego obowiązki prezesa zrezygnował Piotr Fic.

Nowy prezes zarządu Biomed-Lublin, Maksymilian Świniarski, od ponad dwudziestu lat związany jest z branżą farmaceutyczną, a długoletnie doświadczenie sprawiło, że jest on liderem w zarządzaniu przedsiębiorstwami, projektami i ryzykiem. We wcześniejszych latach pracował w największych koncernach biotechnologicznych na świecie, które cechowały się innowacyjnością. W swojej karierze zawodowej zajmował stanowisko senior leadera w strukturach Bayer, prezesa zarządu w Eli Lilly Polska, a także dyrektora działu kardiologii i diabetologii w AstraZeneca Poland. W swojej pracy skuteczne wprowadzał na polski rynek leki najnowszej generacji oraz z sukcesami realizował strategię rozwoju produktów. Jako ekspert w dziedzinie zarządzania angażował się w opracowywanie strategii i komunikacji, w celu dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców. Jego doświadczenie wzmocni zespół spółki Biomed-Lublin.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek to polska firma farmaceutyczna, która działa od 1944 r., a na głównym rynku GPW notowana jest od 2015 r. Spółka zajmuje się produkcją preparatów leczniczych, czyli leków na receptę, wyrobów medycznych i odczynników laboratoryjnych.

Podobne wpisy