Aplikacja mojeIKP będzie zawierała również wyniki testu na koronawirusa

Aplikacja mojeIKP będzie zawierała również wyniki testu na koronawirusa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Już 1,9 mln Polaków pobrało mojeIKP, czyli bezpłatną aplikację mobilną, która daje dostęp do niektórych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. mojeIKP w najbliższych tygodniach zyska nową funkcję: wynik badania koronawirusowego.

W maju 2021 roku Centrum e-Zdrowie udostępniło aplikację na smartfony mojeIKP. Jak informują rzecznicy instytucji, w krótkim czasie zdobyła ona dużą liczbę użytkowników – obecnie, po zaledwie pół roku, jest ich 1,9 mln, a codziennie przybywa nowych.

Aplikacja mojeIKP umożliwia m.in.: rejestrację online na szczepienie COVID-19; zakup leków w aptece poprzez wyświetlenie na ekranie telefonu kodu QR zamiast podawania farmaceucie numeru PESEL; wyszukiwanie e-recept i e-skierowań; otrzymywanie powiadomień o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach bezpośrednio na telefon. Aplikacja mojeIKP daje natychmiastowy i stały dostęp do wszystkich e-recept i książeczek leków, dzięki czemu łatwo można sprawdzić dawkę każdego ze swoich leków. Do aplikacji dołączony jest również Certyfikat EU Covid (UCC), który w każdej chwili możesz pokazać niezbędnym urzędom.

Co ważne, program zapewnia dostęp do dokumentacji medycznej całej rodziny. W prosty sposób można zrealizować receptę nie tylko dla siebie, ale także dla dziecka lub bliskiej osoby, która wyraziła nam na to zgodę.

W najbliższych tygodniach mojeIKP zyska nową, cenną funkcję: wynik testu na koronawirusa. Użytkownik otrzyma SMS z informacją, że wyniki badań są już dostępne na jego Internetowym Koncie Pacjenta, które jest również widoczne w aplikacji mojeIKP.

Podobne wpisy