Aflofarm największym reklamodawcą w 2018 r.

Ten post dostępny jest także w języku: English

W 2018 r. Aflofarm Farmacja Polska kolejny rok z rzędu był największym reklamodawcą w Polsce w mediach tradycyjnych. Spółka na reklamę swoich produktów cennikowo wydała blisko 1,9 mld zł.  Jak wynika z danych Kantar Media, było to niemal tyle, co trzech kolejnych największych reklamodawców łącznie. Jednocześnie, Aflofarm był także jedyną firmą z czołówki, która w ubiegłym roku zredukowała wydatki (spadek o 8%).

W zestawieniu 10 największych reklamodawców znalazły się jeszcze dwie inne spółki z branży farmaceutycznej. Na trzecim miejscu uplasował się Natur Produkt Zdrovit. Wydatki tej firmy wzrosły najbardziej spośród czołowych reklamodawców – o ponad 50%. Siódme miejsce w zestawieniu zajęła spółka USP Zdrowie, która również zanotowała dwucyfrowy wzrost wydatków.

Jak wynika z danych PMR, Aflofarm jest największym producentem OTC w Polsce. W 2017 r. trzecią największą firmą w zestawieniu było USP. Dodatkowo, oba podmioty plasują się także wysoko w zestawieniach największych producentów leków OTC.  Natur Produkt Zdrovit z kolei, swoją działalność koncentruje na segmencie suplementów diety.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *