Szpital w Kozienicach zmieni właściciela?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Gajda-Med i Grupa Nowy Szpital (GNS) to podmioty zainteresowane prowadzeniem szpitala powiatowego w Kozienicach. Zarówno samorząd, jak i dyrekcja placówki, poszukują rozwiązań, które poprawiłyby jej trudną sytuacje finansową.  Jedną z rozważanych opcji jest dzierżawa prywatnemu inwestorowi.

W styczniu przedstawiciele obu spółek przedstawili rozwiązania, które chcieliby wdrożyć w szpitalu.  Decyzja co do wyboru inwestora nie została jeszcze podjęta, niewykluczone są kolejne spotkania.

Z danych PMR wynika, że szpital w Kozienicach liczy około 370 łóżek na ponad 10 oddziałach. Najwięcej łóżek znajduje się na oddziałach chorób wewnętrznych (60) i chirurgii ogólnej (blisko 50). Placówka prowadzi również działalność m.in. w zakresie chorób zakaźnych, ginekologii i położnictwa (wraz z neonatologią), pediatrii i ortopedii.

GNS to jedna z największych niepublicznych grup szpitalnych w Polsce. Działalność prowadzi w całym kraju. Według danych PMR, pod koniec 2018 r. w dziewięciu placówkach prowadzonych przez Grupę znajdowało się łącznie blisko 1,7 tys. łóżek.  GNS już wcześniej zapowiadała rozwój działalności, m.in. poprzez akwizycje.

Grupa Gajda-Med koncentruje się przede wszystkim na działalności ambulatoryjnej. Prowadzi ponad 20 przychodni na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego. Do Grupy należy również szpital w Pułtusku (prowadzony wspólnie ze Starostwem Powiatowym).

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *