Nową Prezes zarządu Sanofi została Agnieszka Grzybowska-Zalewska

Nową Prezesem zarządu Sanofi została Agnieszka Grzybowska-Zalewska

Ten post dostępny jest także w języku: English

Firma Sanofi-Aventis powołała Agnieszkę Grzybowską-Zalewską na stanowisko Prezesa Zarządu. Poprzednio, od 2013 roku, pełniła ona funkcję dyrektora generalnego Sanofi Genzyme w Polsce, jednej z podstawowych jednostek biznesowych Sanofi. Magdalena Kruszewska, dotychczasowa prezes Sanofi w Polsce, przechodzi do struktury globalnej.

Magdalena Kruszewska, która w ramach światowych struktur Sanofi awansowała na stanowisko kierownika nowo utworzonego obszaru Europy Środkowej i Południowej, przekaże stery Grzybowskiej-Zalewskiej, która jednocześnie nadal będzie odpowiedzialna za portfolio leków dojrzałych General Medicines w Europie Środkowej. Nowy region Sanofi na Europę Środkową i Południową tworzą Polska, Ukraina, Czechy, Węgry, Rumunia, Grecja i Izrael.

Agnieszka Grzybowska-Zalewska od ponad 20 lat pracuje w branży farmaceutycznej w szerokim zakresie obszarów – zarządzania, marketingu czy sprzedaży. Od 2013 roku pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Sanofi Genzyme w Polsce – jednej z podstawowych grup biznesowych Sanofi, która dostarcza nowatorskie terapie dla chorób rzadkich, onkologii, immunologii czy stwardnienia rozsianego.

Od 2013 roku jest dyrektorem generalnym Sanofi Genzyme w Polsce, jednej z podstawowych grup biznesowych Sanofi, która dostarcza przełomowe leki w chorobach rzadkich, nowotworach, immunologii czy stwardnieniu rozsianym. Wcześniej była odpowiedzialna za udaną fuzję działalności Genzyme z Sanofi w Polsce, a także zajmowała kierownicze stanowiska w dziale sprzedaży i marketingu, gdzie skutecznie rozwijała portfolio leków na choroby rzadkie. Janssen-Cilag był jej pierwszym krokiem w karierze w sektorze farmaceutycznym, którą rozpoczęła w 1998 roku. Agnieszka Grzybowska-Zalewska jest absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Gdańsku.

Sanofi jest firmą biofarmaceutyczną o globalnym zasięgu. Jej akcje notowane są na giełdach w Paryżu i Nowym Jorku. W Rzeszowie znajduje się jeden z 74 zakładów Sanofi na świecie. W Polsce zatrudnia ponad 900 pracowników. Agnieszka Grzybowska-Zalewska powiedziała, że w ciągu ostatnich dwóch lat Sanofi przekształcała się w firmę biofarmaceutyczną w ramach strategii Play to Win, opracowując przełomowe leki w obszarach, w których pacjenci nie mieli wcześniej żadnych możliwości terapeutycznych. Firma będzie kontynuować tę strategię w Polsce, pracując z silnym lokalnym zespołem.

Podobne wpisy