Nowy wiceprezes Neuca ds. segmentu pacjenckiego

Ten post dostępny jest także w języku: English

Paweł Kuśmierowski został nowym wiceprezesem Neuca, poinformowała spółka w komunikacie. Odpowiedzialny będzie za rozwój segmentu biznesów pacjenckich. Segment ten obejmuje nie tylko przychodnie, ale także badania kliniczne i telemedycynę oraz ortopedio.pl.

Przed przejściem do Neuca, Kuśmierowski przez wiele lat związany był z PZU. W latach 2016-2018 pełnił tam najpierw funkcję dyrektora pionu operacyjnego świadczeń medycznych, a później członka zarządu PZU Zdrowie.  Współtworzył wtedy strategię rozwoju opieki medycznej w ramach Grupy PZU. Wcześniej, w latach 2010-2016, Paweł Kuśmierowski był dyrektorem programu transformacji w PZU SA i PZU Życie. Odpowiedzialny był wówczas za koncepcję biznesową, strategię rozwoju sprzedaży oraz transformację organizacji do nowego modelu kontaktów z klientami.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Neuca, w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018 r. segment biznesów pacjenckich osiągnął przychody w wysokości 87,3 mln zł. Stanowiło wzrost o ponad jedną trzecią rok do roku. Z tego, ponad 62 mln zł zostało wygenerowane przez przychodnie (wzrost o 26%).  Na koniec września 2018 r. Neuca prowadziła ponad 60 przychodni pod marką Świat Zdrowia. Według danych PMR, plasowało to firmę w gronie największych prywatnych firm medycznych w Polsce pod względem liczby placówek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *