Mniej niż 3% testów na koronawirusa dało wynik pozytywny

wirus kobieta maseczka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce mniej niż 3% testów przeprowadzonych w kierunku koronawirusa dało wynik pozytywny tzn. potwierdziło zakażenie.

Na środę, 18 marca, w Polsce przebadano 9 515 próbek w kierunku zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik dało 246 z nich, co oznacza udział na poziomie niższym niż 3% (na chwilę obecną zdiagnozowanych zakażonych jest 305).

Według Ministerstwa Zdrowia, na 18 marca w szpitalach w Polsce hospitalizowanych było ponad 900 osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Blisko 22 tys. objętych było kwarantanną z racji możliwego kontaktu z osobą zakażoną, a kolejne 35 tys. – po powrocie z zagranicy. Nadzór epidemiologiczny dotyczył około 40 tys.

Na chwilę obecną, MZ przekazało około 50 tys. testów molekularnych do laboratoriów w Polsce.  Przepustowość laboratoriów dedykowanych do diagnozy COVID-19 to około 3 tys. próbek na dobę. Obecnie wykonuje się około 1,5 tys. badań dziennie. Próbki pobierane są w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia lekarza co do zakażenia.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *