Koronawirus: Jedna czwarta testów w woj. mazowieckim

dezynfekcja-rece-zel-koronawirus

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce wykonano blisko 780 tys. testów w kierunku zakażenia koronawirusem. Z tego ponad jedna czwarta została przeprowadzona w województwie mazowieckim.

Ponad 3 tys. zakażonych górników

W województwie mazowieckim przeprowadzono łącznie 210 tys. testów. W drugim w kolejności województwie wielkopolskim takich testów wykonano ponad dwukrotnie mniej. W województwie śląskim, gdzie prowadzone jest masowe testowanie górników w kopalniach (w związku z dużymi ogniskami zakażeń), wykonano blisko 69 tys. testów. Należy jednak podkreślić, że prezentowane dane odnoszą się do województw, w których przebadano próbki, a nie do województw, gdzie pobrano wymazy. Znaczna część próbek pobranych od górników na Śląsku badana jest w laboratoriach poza województwem, stąd liczba testów nie odzwierciedla faktycznej skali diagnozowanych tam przypadków.

Ogółem, według stanu na 25 maja rano, zakażenie COVID-19 potwierdzono u blisko 3,4 tys. górników na Śląsku. Stanowili oni blisko połowę zakażeń zdiagnozowanych w tym województwie.wojewodztwa testy koronawirus

W Polsce zakażenie koronawirusem (na podstawie badań molekularnych) potwierdzono do tej pory u 21,6 tys. pacjentów. Jednocześnie, blisko połowa z tych osób, bo 10 tys., uznana została za wyzdrowiałych. Około 2,2 tys. osób jest hospitalizowanych, a 79 tys. objętych kwarantanną.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *