Polityka lekowa dla Miłkowskiego

Ten post dostępny jest także w języku: English

W kierownictwie Ministerstwa Zdrowia doszło do nowego podziału kompetencji. W wyniku tego, polityka lekowa będzie odpowiedzialnością wiceministra Macieja Miłkowskiego.

Oprócz Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji wiceminister Miłkowski nadzoruje również Departament Systemu Zdrowia. Ponadto, inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań przez Administratora Systemu Monitorowania Wypadków Konsumenckich. W jego kompetencjach leży też nadzór nad m.in. Narodowym Funduszem Zdrowia, Narodowym Instytutem Leków w Warszawie, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym do Spraw Transplantacji „Poltransplant” w Warszawie, Centralnym Ośrodkiem Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi, Centralnym Ośrodkiem Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej w Warszawie, Krajowym Centrum Bankowania Tkanek i Komórek w Warszawie i Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

W styczniu Marcin Czech, który prowadził w Ministerstwie Zdrowia departament, w którym kreowana jest polityka lekowa, podał się do dymisji. Dwa lata wcześniej podobny ruch wykonał jego poprzednik, Krzysztof Łanda.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *