Generali wprowadza ubezpieczenie od koronawirusa

maseczka rekawiczki wirus

Ten post dostępny jest także w języku: English

Generali wprowadziło do oferty nowy produkt w ramach ubezpieczenia grupowego. Pracodawcy mogą ubezpieczyć pracowników na wypadek zarażenia koronawirusem.

Generali zapewnia zasiłek szpitalny i assistance

W ramach programu, pracownicy mogą liczyć na wsparcie finansowe w związku z pobytem w szpitalu wskutek zachorowania. Przewidziane są również świadczenia za pobyt na oddziale intensywnej terapii medycznej.

Dodatkowo, produkt zapewnia usługi assistance po hospitalizacji, takie jak pomoc domową, opiekę na dzieckiem, osobą starszą czy też zwierzęciem. W ramach ubezpieczenia dostępny jest również transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu. Generali zapewnia również wsparcie konsultacje z psychologiem w formie rozmowy telefonicznej lub video. Dostępne są one dla pracowników, którzy zetknęli się w swoim otoczeniu z negatywnymi skutkami COVID-19.

PZU także ubezpieczy od koronawirusa

Także PZU, największy polski ubezpieczyciel, obejmuje swoich klientów ochroną w przypadku epidemii lub pandemii. Oznacza to, że zachorowanie na koronawirusa oraz następstwa choroby objęte są standardową ochroną wynikającą z posiadanego ubezpieczenia, poinformowała spółka.

PZU wypłaci świadczenie z pobyt w szpitalu spowodowany COVID-19, o ile spełnione są warunki ubezpieczenia wynikające z umowy. Chodzi tutaj o dokumentację pobytu, minimalną wymagana długość pobytu i ujęcie zdiagnozowanej choroby w umowie. Konieczne jest leczenie szpitalne tej choroby – kwarantanna nie jest podstawą do wypłacenia świadczenia.

Spółka informuje również, że wypłaci świadczenie z tytułu śmierci będącej wynikiem zakażenia koronawriusem. W związku z diagnozą nie dostanie natomiast wypłacone świadczenie z tytułu ciężkiej choroby. Wynika to z tego, że choroba ta nie jest w zakresie umowy ubezpieczenia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *