Dojdzie do przejęcia sieci aptecznej?

znak zapytania klocki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Do UOKiK wpłynął wniosek o wydanie zgody na przejęcie kontroli nad właścicielami dużej sieci aptecznej – Euro-Apteka. W ramach koncentracji ich właścicielem stanie się firma DOZ.

Czy będzie zgoda UOKiK…

W zapowiadanej transakcji DOZ SA chce przejąć kontrolę nad spółkami Euro-Apteka sp. z o.o., Super Zdrowie sp. z o.o. oraz MLV 18 sp. z o.o. Dokonując akwizycji tych spółek, firma stanie się też właścicielem Apteka Polonez sp. z o.o., Apteka 36,6 sp. z o.o. oraz Savima sp. z o.o., które należą do przejmowanych przedsiębiorstw.

Firma Euro-Apteka Sp. z o.o. na koniec 2019 r. posiadała 51 aptek. Przychody ze sprzedaży towarów spółki wyniosły około 137 mln zł w 2019 r., co oznacza spadek o 6% r/r. Warto zaznaczyć, że sprzedaż leków w 2019 r. stanowiła 72% przychodów Euro-Apteka Sp. z o.o., z czego 41% całkowitej sprzedaży stanowiły leki na receptę.

DOZ: Największa sieć aptek w Polsce

Sieć apteczna DOZ należy do grupy Pelion i jest zarządzana przez spółkę DOZ SA. Sieć składa się z około tysiąca placówek i jest największą siecią obecną na rynku farmaceutycznym w Polsce. Część placówek działa na zasadzie franczyzy.

Grupa kapitałowa, do której należy DOZ, prowadzi działalność na każdym szczeblu obrotu produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i kosmetykami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *