Diagnostyka partnerem MedApp

strzykawka badanie reka

Ten post dostępny jest także w języku: English

MedApp S.A. rozwija usługę Cyfrowej Przychodni. W ramach tego firma podpisała umowę partnerską z największą siecią laboratoriów diagnostycznych w Polsce – firmą Diagnostyka. Współpraca obu firm ma umożliwić pacjentom i lekarzom zdalny dostęp do wyników badań wykonywanych przez Diagnostykę.

Badania laboratoryjne w Cyfrowej Przychodni MedApp

MedApp poinformował, że nawiązanie współpracy z liderem diagnostyki laboratoryjnej w Polsce jest ważnym etapem rozwoju Cyfrowej Przychodni firmy. Partnerstwo umożliwi specjalistom z placówek medycznych zdalne zlecanie badań laboratoryjnych, które realizowane są przez sieć Diagnostyka. Co ważne, rozwiązanie daje możliwość sprawdzenia wyników online zarówno lekarzom jak i pacjentom.

Przypomnijmy, że diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych która działa od 1998 r. Firma specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku analiz medycznych.

MedApp celuje w dalszy rozwój

Nowa usługa MedApp jest poszerzeniem dotychczasowej palety narzędzi i rozwiązań dostępnych w aplikacji CarnaLife System. W 2020 r. Spółka w sposób znaczący rozwinęła sprzedaż w kraju, a w tym roku planuje jej dalszy rozwój również w innych krajach europejskich. W tym celu MedApp w styczniu 2021 r. podpisał umowę z Insight Direct w Wielkiej Brytanii. Firma zajmie się tam m.in. dystrybucją technologii obrazowania holograficznego 3D CarnaLife Holo, stosowanego przy zabiegach kardiologicznych, onkologicznych i ortopedycznych.

Warto zaznaczyć, że w 2020 r. przychody MedApp przekroczyły 6 mln zł, co oznacza wzrost o 187% w porównaniu do wyników z 2019 r. Spółka poinformowała, że w 2021 r. planuje m.in. przenieść notowania na rynek podstawowy GPW, dalej zwiększać skalę swojej działalności i osiąganych wyników finansowych rozszerzając jednocześnie dystrybucję swych produktów na terenie Europy oraz przygotowując się do uzyskania certyfikacji FDA w USA.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *