Neuca: kolejna firma w portfolio grupy

podpis dlugopis lekarz

Ten post dostępny jest także w języku: English

Neuca nie zwalnia tempa i dokonuje kolejnego przejęcia w obszarze badań klinicznych. Tym razem chodzi o ośrodek MTZ Clinical Research, specjalizujący się w realizacji projektów z zakresu badań klinicznych faz wczesnych. To pierwszy ośrodek tego rodzaju w sieci Pratia, należącej do grupy Neuca, i jak poinformowano, pierwszy w Polsce.

Firma z grona nielicznych na świecie

Sieć ośrodków badań klinicznych Pratia SA, należąca do grupy Neuca, objęła 100%  udziałów w spółce MTZ Clinical Research Sp. z o.o. Jest to warszawski ośrodek badań klinicznych specjalizujący się w badaniach fazy I, badaniach faz wczesnych, badaniach fazy III, biorównoważności i biopodobności. Jak poinformowano, ogółem na świecie projekty wczesnofazowe realizowane są jedynie przez kilka ośrodków w Europie i kilkanaście na świecie.

Przejęcie pozwala wejść Pratia (grupa Neuca) w nowy obszar badań klinicznych i tym samym zbudować jeszcze większą konkurencyjność na tle innych graczy. Warto podkreślić, że przejmowany ośrodek badań klinicznych MTZ powstał w 2002 r. i do tej pory przeprowadził ponad 260 badań klinicznych.

Neuca prężnie rozwija sieć Pratia

Rynek badań klinicznych bez wątpienia w ostatnim czasie zyskuje na znaczeniu. Paradoksalnie przyczyniła się do tego również pandemia COVID-19. W 2020 r. informowaliśmy o licznych przejęciach w obszarze badań klinicznych dokonanych przez grupę Neuca. Nieco podsumowania na ten temat można znaleźć tutaj. Ostatnia transakcja wskazuje, że firma nadal pracuje nad rozwojem oferowanych badań klinicznych, według wcześniej przyjętej strategii.

Inwestycja w MTZ Clinical Research w pełni wpisuje się w strategię rozwoju obszaru badań klinicznych w Grupie Neuca i pozwoli nam rozwinąć kompetencje w prowadzeniu badań faz wczesnych oraz biorównoważności i biodostępności. Wierzymy, że wiedza i doświadczenie naszego nowego partnera w tym obszarze w połączeniu z naszymi kompetencjami zarządzania i rozwijania dużej sieci ośrodków badań klinicznych w Polsce i Europie przyniesie istotne synergie i wartość dodaną dla naszej Grupy, spółki MTZ i jej zespołu, ale przede wszystkim dla naszych Pacjentów, których bezpieczeństwo i komfort są dla nas najważniejsze – skomentował w komunikacie firmy, Maciej Jurkun, Dyrektor Generalny Pratia w Polsce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *