Philips: RM przeniesie dzieci do świata bajek Disneya

bajka disney ariel nemo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Philips w ramach projektu Philips Ambient Experience przeprowadzi badanie kliniczne, które ma na celu zmniejszenie stresu i niepokoju u dzieci podczas badań rezonansu magnetycznego (RM). Badanie będzie realizowane latem tego roku w sześciu europejskich szpitalach, w tym w jednym w Polsce. Podczas badań RM najmłodszym mają towarzyszyć ulubione postacie z bajek Disneya.

Animacje Disneya podczas badań RM dzieci

Badanie RM często może budzić lęk, czy nawet powodować uczucie klaustrofobii. W związku z tym firma Philips zbada, w jaki sposób Philips Ambient Experience – wykorzystując serię animowanych opowieści – może poprawić doświadczenia dzieci podczas badań RM. Na potrzeby tego projektu przygotowano specjalnie sześć oryginalnych animacji z postaciami z bajek Disneya i nie tylko. Pojawiają się tam bowiem takie postacie jak Myszka Miki, Ariel, Marvel’s Avengers, Yoda z Gwiezdnych Wojen i inne.

Pozwoli to dzieciom wybrać treści Disneya przedstawiające ich ulubioną postać, które będą wyświetlane podczas badania RM. Od dołączenia do Aladdin i Jasmine na magicznej przejażdżce dywanem po łagodne kołysanie się po miejskich drapaczach chmur ze Spidermanem. Każda animacja jest tak zaprojektowana, by uspokoić i wspierać dziecko w jego doświadczeniu. Warto podkreślić, że jest to pierwsza współpraca Disneya w ramach tego rodzaju badań klinicznych.

Philips rusza z projektem latem

W ramach tego projektu dzieci będą mogły wybrać ulubione oświetlenie, obraz i dźwięk w pomieszczeniu, dzięki czemu podczas badania RM będzie im towarzyszyła ulubiona postać Disneya w przyjaznym dla nich otoczeniu. Ma to zapewnić im komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu stres podczas badania powinien zostać zmniejszony co ma wpłynąć również na jakość realizowanych badań.

Projekt badań klinicznych w ramach Philips Ambient Experience rozpocznie się latem tego roku w sześciu szpitalach w całej Europie. Wśród nich znalazł się jeden ośrodek z Polski – według informacji podawanych przez rynekzdrowia.pl chodzi o Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wyniki tego pilotażowego projektu powinny być znane jeszcze w tym roku.

Philips to wiodąca firma z branży technologii medycznych. Grupa Philips osiągnęła w 2020 r. sprzedaż na poziomie 19,5 mld EUR. Firma zatrudnia około 82 000 pracowników i realizuje sprzedaż swoich produktów i usług w ponad 100 krajach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *