Początek marca z imponującymi przejęciami na rynku prywatnej opieki zdrowotnej

tablet rece uscisk

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ostatni miesiąc pierwszego kwartału 2021 r. rozpoczyna się od dwóch ważnych akwizycji na rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce. Nowego właściciela zyskał Szpital Rehabilitacyjny Jantar i Klinika Ortho Esthetica. W przejęcia zainwestowało dwóch ważnych graczy na polskim rynku prywatnej opieki zdrowotnej – Medicover i Polmed.

Medicover – kontynuacja realizacji większego planu

Pandemia stała się dobrym czasem na realizację przejęć na rynku usług stomatologicznych w Polsce. Dość rozdrobniony rynek zyskał nowy impuls do konsolidacji. Choć już przed pandemią wielu graczy było zainteresowanych tym segmentem rynku. Teraz, nowa rzeczywistość sprawiła jednak, że małe firmy dostrzegły korzyści jakie można czerpać z przynależności do większej grupy. Dlatego też sieci klinik stomatologicznych rozrastają się – nie tylko organicznie, ale też przez przejęcia. Już w 2020 r. informowaliśmy o licznych przejęciach w tym zakresie.

Zgodnie z zapowiedziami z grudnia, Medicover kontynuuje inwestycje w ten segment działalności. Teraz pod skrzydła sieci weszła klinika Ortho Esthetica z Konstancina-Jeziornej. Tym samym Medicover Stomatologia zyskała firmę, której wyróżnikiem obok usług m.in. z zakresu protetyki czy stomatologii zapobiegawczej są przede wszystkim zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej oraz certyfikowane leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów Invisalign. Jak poinformowano, jest to już trzydziesta klinika stomatologiczna, która przyłączyła się do sieci Medicover.

Polmed otwiera worek z pieniędzmi – czy wystarczy funduszy na koleje inwestycje?

Niespełna dwa tygodnie temu pojawiła się informacja o pierwszym przejęciu zrealizowanym przez sieć Polmed – dwóch spółek z sieci Starmedica, o czym pisaliśmy tutaj. Z początkiem marca do sieci dołączył również Szpital Rehabilitacyjny Jantar, który dysponuje ponad 350 łóżkami i świadczy swoje usługi głównie dla pacjentów kardiologicznych, neurologicznych i ortopedycznych. W ramach transakcji Polmed przejął dwie spółki – Romed i Medyk Szpital.

Wartość tej transakcji, podobnie jak w przypadku akwizycji Starmedica, również nie została ujawniona. W wywiadzie dla Pulsu Biznesu, prezes Polmed – Radosław Szubert podał jednak, że po dwóch transakcjach na przejęcia w tym roku firmie zostało jeszcze kilkadziesiąt mln zł. Oznacza to, że realizacja kolejnej transakcji w 2021 r. jest jeszcze możliwa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *