Teva skomercjalizuje lek biopodobny Polpharmy

oko Ranibizumab teva polpharma

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka joint venture Grupy Polpharma Biologics zawarła z firmą Teva umowę na komercjalizację leku biopodobnego do Ranibizumabu. Lek biologiczny stosowany jest w terapii okulistycznej.

W ramach zawartej umowy partnerstwa pomiędzy firmą Teva a spółką joint venture z Santo Holding (Grupa Strungmann) grupy Polpharma Biologics dojdzie do komercjalizacji leku biopodobnego Ranibizumabu (Lucentis).

Umowa przewiduje rozwój i produkcję kandydata na lek okulistyczny biopodobny do Ranibizumabu (Lucentis), w ramach której lek będzie sprzedawany w Europie, Kanadzie, Izraelu i Nowej Zelandii. W 2019 r. Bioeq zawarł umowę z Coherus BioSciences, Inc. dotyczącą komercjalizacji tego leku na terytorium USA.

Lek biopodobny do Ranibizumabu

Licencja leku biopodobnego do Ranibizumabu (FYB201) została pozyskana od niemieckiej firmy Formycon AG. Prace rozwojowe nad opracowaniem leku prowadził Bioeq AG. Warto wspomnieć, że wyniki badań klinicznych III fazy wykazały, że skuteczność leczenia pacjentów z nAMD substancją FYB201 jest porównywalna do skuteczności preparatu referencyjnego Lucentis.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *