Trzy organizacje biorą się za serca Polaków

serce stetoskop

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pacjenci znacznie ograniczyli wizyty w placówkach medycznych w skutek pandemii, niejednokrotnie zaniedbując swoje zdrowie podczas lockdown’u. Powstały jednak nowe rozwiązania opieki zdalnej, które mają zapewnić zarówno bezpieczeństwo pacjentów, jak i opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Cieszą się one coraz większą popularnością. Tych, którzy jeszcze się nie przekonali do rozwiązań telemedycznych zachęcić ma nowa kampania edukacyjna: „TeleSERCE – Serce pod kontrolą”.

Serca Polaków pod kontrolą?

Kampania ma edukować Polaków w kwestii praktycznych zastosowań telemedycyny i skierowana jest do osób cierpiących na choroby serca. Warto przypomnieć, że choroby układu krążenia są pierwszą przyczyną zgonów w Polsce. Najczęstszą chorobą układu sercowo-naczyniowego w Polsce jest niewydolność serca, na którą cierpi około 750-800 tys. Polaków

Jak informuje portal isbzdrowie.pl organizatorami kampanii są trzy organizacje: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce, Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca oraz Fundacja eZdrowie. Co wiecej, partnerem akcji zostało Porozumienie Organizacji Kardiologicznych.

W ramach kampanii mają się odbywać webinary, akcje medialne, jak również zostanie przeprowadzony pilotażowy program trzymiesięcznej opieki telemedycznej dla wybranych grup pacjentów z różnych regionów w kraju. Kampanię ma zakończyć stworzenie raportu z rekomendacjami i wnioskami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *