Tar Heel Capital inwestuje w Dentica 24

gabinet dentystyczny

Ten post dostępny jest także w języku: English

Fundusz private equity Tar Heel Capital (THC) ogłosił inwestycję w spółkę Dentica 24, do której należą centra stomatologiczne DenticaCenter w Raciborzu, Rybniku oraz w Wodzisławiu Śląskim.

Tar Heel Capital inwestuje na rynku stomatologicznym

Fundusz private equity THC zainwestował w spółkę Dentica 24, do której należy sieć centrów stomatologicznych DenticaCenter w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.

Fundusz rozpoczął przejęcia na rynku stomatologicznym w 2020 r. W połowie 2020 r. ogłoszono przejęcie 70% udziałów w Centrum Estetique w Polanicy Zdroju. Placówka specjalizuje się w zaawansowanej stomatologii estetycznej i była to pierwsza akwizycja funduszu na rynku usług stomatologicznych. Do sieci dołączyły także Galeria Uśmiechu w Krakowie i Tulident we Wrocławiu. Grupa stomatologiczna budowana przez THC obejmuje obecnie 28 gabinetów w sześciu lokalizacjach.

Dentica 24 planuje dalszy rozwój

Pierwsze centrum stomatologiczne DenticaCenter powstało w Raciborzu w 2011 r., a obecnie sieć 14 gabinetów w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim tworzy 40-osobowy zespół. Dentica planuje otwarcie kolejnej placówki w Gliwicach w I kw. 2021 r. (9 gabinetów).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *