Tomma Diagnostyka Obrazowa: pięć nowych pracowni w miesiąc

Ten post dostępny jest także w języku: English

W ciągu minionego miesiąca Tomma Diagnostyka Obrazowa uruchomiła aż pięć nowych pracowni diagnostycznych.

W połowie listopada nastąpiło otwarcie wieloprofilowej pracowni w Wołominie koło Warszawy. Placówka znajduje się w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Oferuje badania RTG, USG, tomografii komputerowej (TK) oraz – od wiosny 2019 r. – rezonansu magnetycznego (RM).

W tym samym miesiącu Tomma poinformowała o uruchomieniu pracowni RM w Szczecinie (al. Bohaterów Warszawy) i Bielsku-Białej (na terenie Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej).  Obie placówki wyposażone są w 1,5-T aparaty Creator firmy GE. Wykonują również skany całego ciała.

W listopadzie do sieci dołączyła także placówka w Opolu. Pracownia wyposażona jest w 1,5-T aparat Magnetom Essenza firmy Siemens.

W grudniu zainaugurowano działalność kolejnej pracowni RM. Nowa placówka mieści się przy ul. Starowiejskiej w Gdyni.

Wcześniej w 2018 r., spółka uruchomiła również pracownie rezonansu magnetycznego w Raciborzu, Katowicach, Nieborowicach, Warszawie i Krakowie. Ogółem, Tomma prowadzi pracownie w 25 lokalizacjach w całej Polsce.

Od 2014 r. właścicielem spółki jest Tar Heel Capital II FIZ Aktywów Niepublicznych.

Jak wynika z danych PMR, wartość rynku usług diagnostyki obrazowej przekroczy w 2020 r. 6 mld zł. Należy jednak podkreślić, że rynek ten jest silnie uzależniony od finansowania NFZ. Dotyczy to zwłaszcza badań kosztochłonnych, takich jak RM i TK, w których specjalizuje się Tomma.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *