Kolejny robot da Vinci w polskim szpitalu

robot da vinci

Ten post dostępny jest także w języku: English

Mazowiecki Szpital Onkologiczny to kolejna placówka w Polsce, która będzie operować przy użyciu robota medycznego da Vinci. To ósme takie urządzenie w Polsce.

Dostawcą robota da Vinci do szpitala, na mocy umowy podpisanej pod koniec września, będzie firma Synektik. Od lipca 2018 r. jest ona wyłącznym dystrybutorem na Polskę tych systemów. Umowa dotyczy sprzedaży, dostawy, uruchomienia, przeszkolenia personelu i opieki serwisowej systemu da Vinci. Dodatkowo, obie jednostki uzgodniły warunki współpracy w zakresie dostawy instrumentów i akcesoriów chirurgicznych dla szpitala na potrzeby przyszłych operacji chirurgicznych. Synektik nie podał wartości umowy, ale wiadomo, że jej wartość netto przekracza 6% wartości skumulowanych przychodów grupy ze sprzedaży za ostatnie cztery kwartały.

Mazowiecki Szpital Onkologiczny to niepubliczna placówka zlokalizowana w Wieliszewie koło Legionowa. Działa od 2010 r. Według danych PMR, liczy ponad 250 łóżek i specjalizuje się w onkologii, onkologii i chemioterapii jednego dnia i urologii. Jego organem prowadzącym jest Stowarzyszenie na Rzecz Chorych na Nowotwory „Pacjent jest najważniejszy”.

Obecnie zabiegi przy użyciu robotów da Vinci wykonuje się w sześciu miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Białymstoku i Krakowie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *