Wioletta Januszczyk dla PMR: Konsolidacja rynku stomatologii

medicover stomatologia graniczna

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na wzór trendów obserwowanych w Europie Zachodniej, rynek usług dentystycznych w Polsce konsoliduje się. Medicover Stomatologia nadal chce brać aktywny udział w tych procesach, mówi dyrektor zarządzająca Wioletta Januszczyk w rozmowie z PMR.

Medicover Stomatologia: duży potencjał lokalnych i regionalnych liderów

Jak informuje Wioletta Januszczyk, w Finlandii aż 35 procent gabinetów należy do sieci, w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii — 25 procent. Choć w Polsce nadal funkcjonuje ponad 6 tys. niezależnych gabinetów dentystycznych, to coraz więcej z nich dołącza do sieci stomatologicznych, widząc w tym konkretne korzyści. Należą do nich m.in. obsługa administracyjna, księgowa, marketingowa, dostęp do zaawansowanych technologii, nowoczesnego sprzętu i innowacji. Dla lekarzy jest to możliwość skoncentrowania się na rozwoju własnych kompetencji, działalności naukowej, czy szkoleniowej.

„Jako Medicover Stomatologia dostrzegamy ogromny potencjał we współpracy z klinikami, które są liderami na lokalnych i regionalnych rynkach. Dlatego nasza strategia akwizycyjna na kolejne lata zakłada współpracę z najlepszymi ekspertami medycznymi i centrami dentystki w kraju. Widzimy, że dzięki temu wysokospecjalistyczne usługi stomatologiczne stają się bardziej dostępne dla pacjentów” – mówi Wioletta Januszczyk.

„Obecnie posiadamy 142 fotele dentystyczne w 31 lokalizacjach i planujemy kolejne otwarcia”

Medicover zawsze kupuje 100 procent udziałów klinik. Jednocześnie firma chce, żeby ich twórcy zostawali z nimi, ale zachowali swoją autonomię i unikatowość. „Nie narzucamy jednego standardu – naszą kulturę organizacji budujemy łącząc tożsamości wielu różnych podmiotów. Obok akwizycji, w kolejnych latach czeka nas dynamiczny rozwój organiczny. Obecnie posiadamy 142 fotele dentystyczne w 31 lokalizacjach i planujemy kolejne otwarcia” – mówi Januszczyk.

Oczekiwania pacjentów wyznaczają trendy

Według dyrektor Medicover Stomatologia, bardzo wiele o tym, jak będzie kształtował się rynek stomatologiczny w kolejnych latach mówią sami pacjenci. To ich oczekiwania i potrzeby wyznaczają dziś trendy w zakresie usług dentystycznych i szerzej – wizji dentystyki w Polsce.

„Z naszej perspektywy, centralną pozycję zajmują dziś pozytywne doświadczenia pacjenta. Możemy je zapewnić posiadając własny ekosystem stomatologiczny, w którym wszystkie specjalizacje dentystyczne, pełna diagnostyka, różne metody leczenia, a nawet usługi z pogranicza stomatologii i medycyny estetycznej, dostępne są pod jednym dachem. Dla pacjenta oznacza to oszczędność czasu, uporządkowany plan i komfort leczenia” – podkreśla Januszczyk.

Więcej informacji na temat najnowszych trendów na rynku stomatologii w raporcie PMR: „Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *