Nowy szef GIF powołany

Krajewska GIF

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na stanowisko nowego szefa GIF została powołana Ewa Krajewska. Przechodząc do GIF, Krajewska ustąpiła urząd zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia, który sprawowała od marca 2020 r.

Ewa Krajewska obejmuje urząd Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) po Pawle Piotrkowskim, o którego odwołaniu pisaliśmy tutaj. Krajewska posiada bogate wyksztalcenie – zdobyła bowiem dyplomy na trzech uczelniach. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytet Warszawski. W komunikacie na stronie rządowej czytamy, że Ewa Krajewska posiada rozległą wiedzę z zakresu mechanizmów funkcjonujących na rynku lekowym w odniesieniu do aptek, szpitali oraz Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji resortu zdrowia, który uczestniczy w podejmowaniu strategicznych decyzji dla szeroko pojętej polityki lekowej państwa.

Jako szef GIF Ewa Krajewska będzie mogła wykorzystać wieloletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w zakresie zarządzania jednostkami aptecznymi, projektami ogólnopolskimi związanymi z propagowaniem nauki i rozwojem zawodowym farmaceutów. W swojej karierze sprawowała takie stanowiska jak Przewodnicząca Zespołu ds. opieki farmaceutycznej, Przewodnicząca Zespołu ds. dostępności tlenu medycznego i członek Komitetu Sterującego na wspólne zakupy w KE.

Zdjęcie: www.gov.pl/web/zdrowie

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *