EMC Instytut Medyczny powołuje wiceprezesów ds. inwestycji i finansów

emc instytut medyczny

Ten post dostępny jest także w języku: English

EMC Instytut Medyczny powiększa zarząd. Z dniem 4 września na stanowiska wiceprezesów powołani zostali Dariusz Chowaniec i Marcin Fakadej. Pierwszy z nich odpowiadał będzie za inwestycje, drugi – za finanse.

Dariusz Chowaniec dyrektorem inwestycyjnym

Wiceprezesem spółki, a zarazem dyrektorem inwestycyjnym, został Dariusz Chowaniec. Jest on jednocześnie członkiem zarządu w innych spółkach grupy kapitałowej CareUp BV, do której należy EMC Instytut Medyczny: Prywatna Lecznica Certus, Art Medicum oraz NZOZ Zdrowie Rodziny. Wcześniej Chowaniec przez blisko dziewięć lat związany był z siecią aptek Dr. Max, która, podobnie jak EMC, należy do Penty. Pełnił tam funkcje dyrektora ds. rozwoju biznesu, dyrektora operacyjnego oraz wiceprezesa zarządu. Był również członkiem zarządu BRL Center, właściciela Dr. Max. Z tej spółki do EMC przeszedł również prezes Karol Piasecki, o czym pisaliśmy tutaj.

Ogółem, Dariusz Chowaniec zasiadał w zarządach ponad 100 spółek. Jak informuje EMC, specjalizuje się on w budowaniu i zarządzaniu zespołami sprzedaży, optymalizacji kosztów, restrukturyzacji i integracji w procesach przejęć. W swojej dotychczasowej karierze był odpowiedzialny m.in. za opracowywanie planów akwizycji, restrukturyzacji oraz integracji przejmowanych spółek.

Marcin Fakadej drugim transferem z Dr. Max

Podobnie jak Dariusz Chowaniec, Marcin Fakadej również przeszedł do EMC Instytutu Medycznego z sieci aptek Dr. Max. Pełnił tam funkcję dyrektora finansowego i na takie też stanowisko został desygnowany w EMC. Fakadej posiada 10-letnie doświadczenie jako dyrektor finansowy. Przed Dr. Maxem pracował m.in. w P&G, Microtech International i Innovations Technology Group. Jego doświadczenie obejmuje między innymi 60 transakcji M&A (w tym największą o wartości 240 mln zł), a także pozyskiwanie finansowania na rynku krajowym i zagranicznym.

Powołanie do zarządu zarówno Dariusza Chowańca, jak i Marcina Fakadeja ma najprawdopodobniej związek z planowanym połączeniem EMC Instytutu Medycznego z Penta Hospitals.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *