American Heart of Poland zainwestuje 55 mln zł

american heart of poland logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

American Heart of Poland (AHP), sieć klinik kardiologicznych, zamierza w 2020 r. zainwestować ponad 55 mln zł. Cała ta kwota zostanie przeznaczona na modernizację infrastruktury, ujawnił prezes firmy, Bartosz Sadowski, w rozmowie z Pulsem Biznesu.

2020 pod znakiem łączenia AHP ze spółkami zależnymi

W ramach inwestycji AHP planuje kompleksową wymianę sprzętu w salach zabiegowych. Pozwoli to zabezpieczyć dostępność wysokiej jakości leczenia na najbliższe 10 lat.  Według spółki, będzie to „jeden z najwyższych wydatków na rynku prywatnej ochrony zdrowia w Europie”.

Oprócz wyżej wspomnianych inwestycji, głównym celem na 2020 r. jest kontynuacja procesu łączenia się ze spółkami zależnymi. Rozpoczął się on już w 2019 r., kiedy z AHP połączyło się Centrum Zdrowego Serca Telcor oraz Podlaskie Centrum Sercowo-Naczyniowe.

Kliniki kardiologiczne wychodzą na prostą

Działalność American Heart of Poland przeszła w ostatnich latach spore perturbacje. Spowodowane one były głównie obniżką wycen w kardiologii i wejściem w życie tzw. sieci szpitali. Spółka podjęła decyzję o zamknięciu m.in. Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego i Centrum Kardiologiczno-Angiologicznego im. dr Wadiusza Kiesza w Starachowicach. Teraz spółka wychodzi na prostą. W 2019 r., jak donosi gazeta, grupa zwiększyła przychody o 9%, a EBITDA o 13%. W 2020 r. wynik operacyjny EBITDA ma wzrosnąć o kolejne 14%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *