Orpea: Nowy dom opieki pod Warszawą

Ten post dostępny jest także w języku: English

Orpea Polska, jeden z największych graczy na rynku opieki geriatrycznej w Polsce, uruchomi nowy dom opieki. Mieścić się on będzie w Piasecznie pod Warszawą i będzie działać pod marką Orpea Rezydencje.

Dom opieki na blisko 150 miejsc

Ośrodek w podwarszawskim Piasecznie dysponuje 144 miejscami w pokojach jedno- i dwuosobowych. Pokoje wyposażone są w łóżka medyczne, łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, telewizor oraz system komunikacji z personelem. Nowy dom opieki o powierzchni 5,6 tys. m2 uzyskał właśnie oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w sierpniu 2020 r., informuje medycynaprywatna.pl.

Orpea w nowym ośrodku zapewni dostęp do lekarzy specjalistów, w tym chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, neurologii, psychiatrii i anestezjologii. Co więcej, w nowym domu opieki zostanie zatrudniony zespół fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, psychologów, logopedów oraz animatorów. W placówce znajdą się między innymi: Centrum Alzheimera, miejsca dla pacjentów w stanie apalicznym, salony pobytu dziennego, sala rehabilitacyjna, sala terapii zajęciowej oraz biblioteka.

Orpea na rynku opieki geriatrycznej w Polsce

Orpea Polska działa na rynku od 2001 r. Prowadzi domy opieki pod szyldami Orpea Rezydencje i Medi-System. Mieszczą się one w Warszawie i okolicach, Chorzowie i Wrocławiu. W tej ostatniej lokalizacji, oprócz domu opieki funkcjonują również mieszkania dla seniorów (tzw. formuła assisted living). Oprócz tego, spółka prowadzi kliniki rehabilitacyjne pod markami Clinea Kliniki i Medi-System. Łącznie w placówkach dostępnych jest około tysiąc miejsc.

Jak pisaliśmy wcześniej, strategia Orpea w Polsce zakłada otwieranie ośrodków w centrum lub w pobliżu największych miast. W ciągu najbliższych kilku lat sieć planuje otworzyć co najmniej osiem placówek w Polsce pod markami Orpea Rezydencje i Clinea Kliniki. Liczba dostępnych w placówkach miejsc ma tym samym wzrosnąć do blisko 2 tys.

Więcej informacji na temat Orpea i innych największych graczy w segmencie można znaleźć w raporcie PMR: Rynek opieki geriatrycznej w Polsce 2020. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *