FDA: Pfizer ma zgodę na dystrybucję szczepionki na COVID-19

covid-19 termometr

Ten post dostępny jest także w języku: English

Koronawirus SARS-CoV-2 cały czas krąży po całym świecie. Jest jednak jedna dobra informacja. Bowiem, w piątek pierwsza firma uzyskała oficjalne pozwolenie na obrót szczepionką na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o preparat Pfizer i BioNTech.

FDA dopuszcza do obrotu pierwszą szczepionkę na COVID-19

W dniu 11 grudnia 2020 r. Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) wydał pierwsze zezwolenie na stosowanie w nagłych przypadkach (EUA) szczepionki w celu zapobiegania chorobie COVID-19, która może wywołać ciężki ostry zespół oddechowy. Zgodnie z wydanym pozwoleniem, szczepienia na koronawirusa SARS-CoV-2 mogą być przeprowadzane u osób w wieku 16 lat i starszych.

Autoryzacja do stosowania w nagłych przypadkach pozwala na dystrybucję szczepionki na COVID-19 Pfizer i BioNTech w USA, poinformowano w oficjalnym komunikacie.

COVID-19: Sytuacja w Polsce

Dzisiaj poinformowano o kolejnych 4 896 potwierdzonych zakażeniach COVID-19 w Polsce. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce łącznie koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 1 140 572 osób, spośród których 22 960 przegrało walkę z tą chorobą.

Rząd przygotowuje się jednak do masowych szczepień, które mają ruszyć jak tylko szczepionka na COVID-19 będzie dostępna w naszym kraju, więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *