Biomaxima inwestuje w nowy zakład produkcyjny

test probki rekawiczka

Ten post dostępny jest także w języku: English

W poniedziałek Biomaxima poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy nabycia nieruchomości pod nowy zakład produkcyjny w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie. Łączny koszt nabywanej nieruchomości to blisko 4 mln zł. Powstanie tam nowy, dwukondygnacyjny budynek.

Nowy zakład – nowe możliwości

W ramach podpisanej umowy, Biomaxima stanie się właścicielem zabudowanej nieruchomości, która zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego zakładu produkcyjnego firmy w Lublinie.  Powierzchnia nabywanej działki to 4 tys. m2. Poinformowano, że obecnie znajduje się tam jednokondygnacyjny budynek produkcyjny z częścią socjalno-biurową o powierzchni użytkowej 1043,9 m2. W ramach inwestycji Biomaxima planuje wybudować tam nowy, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 800-900 m2.

Nowy zakład produkcyjny ma być sfinansowany w 20% ze środków własnych Biomaxima. Pozostałe 80% pokryje finansowanie dłużne.

Plan na rozwój Biomaxima

Nowy zakład ma zapewnić moce wytwórcze w zakresie produkcji systemów AST do oznaczania lekowrażliwości (MIC). Co więcej, ma się tam odbywać produkcja wyrobów do diagnostyki molekularnej, w tym testów PCR. Spółka w tym zakresie planuje rozszerzyć swój asortyment. Poza testami do zastosowań klinicznych zamierza produkować również testy dla przemysłu spożywczego oraz kosmetycznego.

W ramach inwestycji, Zarząd przewiduje również relokację obecnej produkcji szybkich testów immunochromatograficznych (planowany jest dalszy rozwój tego segmentu) oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie podłoży mikrobiologicznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *