Michał Romański nowym CFO Mercator Medical

Ten post dostępny jest także w języku: English

Witold Kruszewski, członek zarządu i dyrektor finansowy Mercator Medical złożył rezygnację ze skutkiem na 30 września 2021 r.  Nowo-wybrany dyrektor finansowy, Michał Romański, rozpoczął już proces wdrożenia, dzięki któremu najbliższe NWZ będzie mogło powołać obecnego CFO do rady nadzorczej. 

 

Nowy dyrektor finansowy, Michał Romański może szczycić się szerokim doświadczeniem w zakresie pracy w dużych organizacjach, pełnił on funkcje m.in: prezesa w spółce holdingowej FTF Columbus (2016-2020), oraz dyrektora finansowego i członka zarządu w spółce Cersanit (2010-2016), czyli firmach kontrolowanych przez największego z polskich przedsiębiorców i inwestorów, Michała Sołowowa. Michał Romański jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, studiów podyplomowych HR na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów International MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu i St. Gallen Business School, a również programów ICAN Institute.

Firma Mercator Medical S.A z siedzibą w Krakowie, zajmuje się wyrobem rękawic jednorazowych oraz dystrybucją materiałów medycznych jednorazowego użytku, i jest jednym z najważniejszych graczy w Polsce oraz liczącym się podmiotem na arenie międzynarodowej na tym rynku. Zakład produkcyjny grupy znajduje się w Tajlandii, a funkcjonuje ona globalnie na terenie ponad 50 krajów.

Akcje Mercator Medical S.A są notowane na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od listopada 2013 roku. Za to w marcu 2021 roku, weszły w skład WIG20 – głównego indeksu giełdowego. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 1,83 mld zł w 2020 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *